Radio Kraków

zapadlisko w Trzebini

Trzebinia Siersza: poświęcenie tablicy z nazwiskami zmarłych, których groby zniszczyło zapadlisko

Na cmentarzu w Trzebini Sierszy poświęcono tablica z nazwiskami zmarłych, których groby zniszczyło zapadlisko. We wrześniu ogromny krater pochłonął ponad 40 grobów, w których pochowanych było 61 osób. Ze względów bezpieczeństwa ciał nie ekshumowano. Teren został zabezpieczony i wyrównany.

Trzebinia: w niedzielę poświęcona zostanie tablica z nazwiskami zmarłych, których groby zniszczyło zapadlisko

W niedzielę na cmentarzu w Trzebini Sierszy zostanie poświęcona tablica z nazwiskami zmarłych, których groby zniszczyło zapadlisko.

Rzecznik spółki Tauron Wydobycie ws. wstrząsów w Trzebini: monitorujemy sprawę

Prowadzimy stały monitoring wpływu wstrząsów generowanych w wyniku działalności górniczej we wszystkich gminach, w których realizujemy prace podziemne – poinformował PAP rzecznik prasowy spółki Tauron Wydobycie Marcin Maślak. Jak dodał, dotychczas wstrząsy nie spowodowały w Trzebini szkód.

SRK zbada georadarem 100 ha w Trzebini Sierszy

Spółka Restrukturyzacji Kopalń rozszerza teren badań w Trzebini. Łącznie georadarem ma być sprawdzone około stu hektarów terenu. To pozwoli wytypować miejsca zagrożone powstawaniem zapadlisk. Równocześnie prowadzone są specjalistyczne odwierty. Dwa wykonano już w okolicach cmentarza, dwa kolejne w tym tygodniu będą wykonane na osiedlu Gaj.

Trzebinia: do 16 października zostaną przekazane pełne wyniki badań, od których zależy otwarcie nekropolii na 1 listopada

W drugiej połowie października zapadnie decyzja o ewentualnym otwarciu cmentarza w Trzebini, na którym we wrześniu zapadła się ziemia. Pochłonęła 40 grobów, w których pochowanych było ponad 60 osób. Już wiadomo, że stabilizacja terenu zapadliska może potrwać nawet rok. Tymczasem na cmentarzu rozpoczęto kolejne badania, które mają ocenić, czy teren jest bezpieczny. Od tego zależy otwarcie nekropolii na 1 listopada.

Nawet rok może potrwać stabilizacja gruntu na cmentarzu w Trzebini

Stabilizacja gruntu na cmentarzu w Trzebini Sierszy może potrwać nawet rok. W tym czasie nie będzie możliwa odbudowa symbolicznych nagrobków osób, których groby we wrześniu pochłonęła ziemia.

Będą kolejne badania zapadliska na cmentarzu w Trzebini

Jak informują służby w komunikacie - pierwsze analizy nie wykazały, aby pod terenem cmentarza istniała tzw. „totalna pustka”. Nie jest jednak wykluczone, że niebezpieczne miejsca występują punktowo. By to ocenić, konieczne są kolejne ekspertyzy. Te rozpoczną się jutro i potrwają dwa tygodnie.

Zapadlisko na cmentarzu w Trzebini zostało zasypane

Zapadlisko, które tydzień temu powstało na terenie cmentarza parafialnego przy ul. Jana Pawła II w Trzebini, zostało zasypane – przekazał we wtorek Małopolski Urząd Wojewódzki. Wciąż trwają tam badania gruntu przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu.

Duże emocje na spotkaniu w sprawie zapadlisk w Trzebini. Co dalej z cmentarzem?

W gorącej atmosferze przebiegało spotkanie mieszkańców Trzebini z przedstawicielami Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Tematem były zapadliska, powstające w ostatnich miesiącach na terenie byłej kopalni Siersza. Łącznie jest ich już 10. To największe pojawiło się tydzień temu na cmentarzu parafialnym. Zostało zasypane.

Mieszkańcy Trzebini, którzy stracili nagrobki swoich bliskich, mają się dziś spotkać z przedstawicielami Spółki Restrukturyzacji Kopalń

Mieszkańcy Trzebini, którzy stracili nagrobki swoich bliskich, po tym jak na cmentarzu w tym mieście zapadła się ziemia – jeszcze dziś mają się spotkać z przedstawicielami Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Spotkanie organizuje burmistrz. Jarosław Okoczuk informuje jednocześnie, że jeszcze w tym tygodniu mają być znane wyniki badań geofizycznych rejonu zapadliska.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię