Radio Kraków

wybory

Prof. Maciej Gdula: szanuję Małgorzatę Kidawę-Błońską, chociaż się z nią nie zgadzam

  • date_range 2020-02-13
- Jest generalnie kandydatką powrotu do tego, co było. Moim zdaniem jest dobrze dobrana, ale nie odczuwam euforii, jak jej słucham - mówi gość porannej rozmowy Radia Kraków, poseł lewicy, Maciej Gdula.

Norbert Kaczmarczyk: Opozycja powinna mówić w Europie jednym głosem z rządem

  • date_range 2020-02-12
- To jest kolejna kpina z polskiej demokracji, robiona przez opozycję - tak o wtorkowej debacie w Parlamencie Europejskim mówił na antenie Radia Kraków poseł Solidarnej Polski Norbert Kaczmarczyk. Europosłowie debatowali na temat praworządności w Polsce. "W Polsce mamy praworządność, to jest histeria opozycji" - oceniał poseł Kaczmarczyk w porannej rozmowie Radia Kraków. Jego zdaniem opozycja na arenie międzynarodowej powinna mówić jednym głosem z rządem. Zapewniał, że w ramach Zjednoczonej Prawicy na temat zmian w sądach nie ma rozbieżności.

Koalicja Obywatelska utworzyła sztab Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w Małopolsce

  • date_range 2020-02-11
Utworzenie sztabu wyborczego i rozpoczęcie kampanii prezydenckiej Małgorzaty Kidawy-Błońskiej ogłosili we wtorek przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej w Małopolsce. Pierwszym zadaniem, z jakim muszą się zmierzyć to zebranie podpisów poparcie kandydatki potrzebnych do jej zarejestrowania. Celem dla Małopolski jest 50 tysięcy podpisów, czyli połowa potrzebnych.

Aleksander Miszalski: Nie mamy wątpliwości, że Małgorzata Kidawa-Błońska będzie w II turze

  • date_range 2020-02-11
- Będę szefem małopolskiego sztabu wyborczego Małgorzaty Kidawy-Błońskiej - mówił szef małopolskiej Platformy Obywatelskiej, Aleksander Miszalski. "Wieczorem zapadła decyzja w tej sprawie, dziś o 10:00 szczegóły zaprezentujemy w Krakowie podczas konferencji prasowej" - dodał poseł Miszalski. Jego zdaniem jakościowa i energetyczna zmiana, która zaszła w Platformie Obywatelskiej po zmianie jej władz, daje nadzieję na szersze poparcie wyborców.

PKW zarejestrowała komitety wyborcze Krzysztofa Bosaka i Władysława Kosiniaka-Kamysza

  • date_range 2020-02-10
PKW zarejestrowała w poniedziałek komitety wyborcze kandydatów na prezydenta: Krzysztofa Bosaka (Konfederacja) i Władysława Kosiniaka-Kamysza (PSL); do Komisji wpłynęło też zawiadomienie o utworzeniu komitetu kandydatki PO Małgorzaty Kidawy-Błońskiej - poinformował PAP rzecznik PKW Tomasz Grzelewski. Zawiadomienia o utworzeniu komitetów wyborczych Bosaka i Kosiniaka-Kamysza wpłynęły do PKW w piątek.

Agnieszka Ścigaj: Z naszej strony brudnej polityki, oczerniania i haków nie będzie

  • date_range 2020-02-07
- Liczymy, że Władysław Kosiniak-Kamysz, który pokazał, że potrafi rozmawiać, będzie kandydatem, który rozpocznie dialog nad zmianami ustrojowymi - mówiła na antenie Radia Kraków Agnieszka Ścigaj posłanka Koalicji Polskiej i szefowa małopolskiego sztabu wyborczego lidera Ludowców. Jej zdaniem jednym z najważniejszych tematów podczas kampanii wyborczej będzie wymiar sprawiedliwości. "Proponujemy bezpośredni wybór Krajowej Rady Sądownictwa, powołanie sędziów pokoju, a także zmianę ordynacji wyborczej. To są postulaty Pawła Kukiza sprzed pięciu lat, które przejął Andrzej Duda, ale nie zrobił w tej sprawie nic" - mówiła posłanka Ścigaj w porannej rozmowie Radia Kraków.

Daria Gosek-Popiołek: Wierzymy, że wejdziemy do II tury

  • date_range 2020-02-06
- Mam nadzieję, że będzie druga tura wyborów i powalczymy o prezydenturę - mówiła na antenie Radia Kraków posłanka Lewicy Daria Gosek-Popiołek. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek ogłosiła, że wybory prezydenckie odbędą się 10 maja. Kandydatem Lewicy jest Robert Biedroń. "W trakcie kampanii wyborczej chcemy pokazać, że Polska to kraj dla wszystkich" - deklarowała Daria Gosek-Popiołek. Zapowiadała, że jednym z tematów będzie kwestia pieniędzy na ochronę zdrowia, a także kwestia sądownictwa. "Chcemy mówić o sądach sprawiedliwych, które stają po stronie ofiar" - mówiła posłanka w porannej rozmowie Radia Kraków.

Wybory prezydenckie odbędą się w niedzielę 10 maja

  • date_range 2020-02-05
Wybory prezydenckie odbędą się w niedzielę, 10 maja - ogłosiła w środę marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Zgodnie z przepisami II tura wyborów - jeśli będzie konieczna - odbędzie się dwa tygodnie później, czyli 24 maja. Po opublikowaniu postanowienia marszałek Sejmu w Dzienniku Ustaw, formalnie ruszy kampania wyborcza.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię