Radio Kraków

wybory

Nowy Targ: Andrzej Gut-Mostowy zbierał podpisy pod kandydaturą Andrzeja Dudy

  • date_range 2020-02-18
We wtorek na nowotarskim rynku wiceminister ds. turystyki Andrzej Gut-Mostowy rozpoczął zbieranie podpisów pod kandydaturą Andrzeja Dudy na Prezydenta RP.

Ireneusz Raś: W Małopolsce Andrzej Duda może mieć przewagę

  • date_range 2020-02-18
- Ten wynik da się poprawić - tak wyniki najnowszego sondażu komentował na antenie Radia Kraków poseł PO Ireneusz Raś. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Dziennik Polski, w Małopolsce Andrzej Duda mógłby liczyć na ponad 53 procent głosów. Kandydatka Koalicji Obywatelskiej Małgorzata Kidawa-Błońska na ponad 16 procent. "Od lat PiS w Małopolsce ma dobre wyniki wyborcze, Andrzej Duda może mieć przewagę, może mu służyć to, że jest z Krakowa. Teraz opozycja ma kilku kandydatów, to powoduje rozbicie głosów. Inaczej będzie w drugiej turze" - mówił poseł Raś w porannej rozmowie Radia Kraków. 29 lutego zaplanowano konwencję programową Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Jak zapowiadał poseł Raś, z pewnością jednym z punktów będzie służba zdrowia.

Hołownia: program narodowego rozmawiania i słuchania to jest to, czego nam potrzeba

  • date_range 2020-02-17
Program narodowego rozmawiania i słuchania to jest to, czego najbardziej nam potrzeba; dlatego Polska potrzebuje dziś prezydenta, który wywodzi się z obywatelskiego ruchu ludzi takich, jak my wszyscy - mówił w poniedziałek w Krakowie kandydat na prezydenta Szymon Hołownia.

"Lewica walczy o szacunek dla wykluczonych i o ich godność"

  • date_range 2020-02-17
Lewica to kolejny sztab, który oficjalnie rozpoczął zbieranie podpisów pod listą poparcia w wyborach prezydenckich. Przypomnijmy - z tego ugrupowania startuje Robert Biedroń. Poseł Lewicy Maciej Gdula przekonywał w Krakowie, że Biedroń walczy o szacunek dla wykluczonych i o ich godność - w przeciwieństwie do rządzących, którzy gardzą niektórymi ludźmi.

Władysław Kosiniak-Kamysz proponuje zmiany w szkolnictwie

  • date_range 2020-02-17
W kampanii wyborczej zaprezentuję ustawę dotyczącą nowego finansowania szkolnictwa i edukacji w Polsce; subwencja oświatowa w stu procentach będzie pokrywać wynagrodzenia nauczycieli - zapowiedział w poniedziałek w Krakowie lider PSL, kandydat na prezydenta Władysław Kosiniak-Kamysz.

Politycy PiS zainaugurowali w Krakowie kampanię prezydenta Andrzeja Dudy

  • date_range 2020-02-17
Wspólnym celem jest doprowadzenie do zwycięstwa Andrzeja Dudy już w pierwszej turze wyborów - podkreśliła była premier Beata Szydło, która wraz z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem, senatorem Markiem Pękiem i posłanką Małgorzatą Wassermann w poniedziałek w Krakowie symbolicznie zainaugurowała kampanię wyborczą obecnego prezydenta.

Jarosław Gowin: W polskim budżecie nie ma już miejsca na duże transfery społeczne

  • date_range 2020-02-17
- Nie ma już miejsca na duże transfery społeczne - mówił na antenie Radia Kraków wicepremier Jarosław Gowin. Jak jednocześnie zastrzegał, polityka społeczne to nie tylko proste transfery pieniężne. "Potrzebujemy sprawnego państwa. Jedną z podstawowych bolączek polskiego społeczeństwa - obok służby zdrowia - są sprawy mieszkaniowe" - oceniał wicepremier Gowin. Obecnie w rządzie programem Mieszkanie Plus zajmuje się resort rozwoju Jadwigi Emilewicz, wiceprzewodniczącej Porozumienia. "Mam nadzieję, że jej plan przyniesie efekty" - stwierdził wicepremier Gowin w porannej rozmowie Radia Kraków.

Władysław Kosiniak-Kamysz: Jeśli nie oddamy państwa w ręce obywateli, nie uzdrowimy Polski

  • date_range 2020-02-16
"Mam receptę nie tylko, jak wygrać wybory, ale też jak wprowadzić w Polsce pokój po wygranych wyborach" - mówił w Krakowie Władysław Kosiniak-Kamysz. Kandydat ludowców odniósł się w ten sposób do wczorajszego przemówienia Andrzeja Dudy. Prezydent w czasie konwencji wyborczej w Warszawie apelował o wzajemny szacunek mimo sporów politycznych. I podkreślał, że w Polsce jest wiele podziałów.

Jarosław Gowin złożył podpis pod listą poparcia dla Andrzeja Dudy

  • date_range 2020-02-16
Wicepremier podkreślał, że zamierza aktywnie wspierać ubiegającego się o reelekcję prezydenta. Andrzej Duda oficjalnie zainaugurował kampanię wyborczą na konwencji w Warszawie.

Prof. Włodzimierz Bernacki: Nie jestem zadowolony z tego, że stale podnoszony jest punkt związany z niesubordynacją sędziów w Polsce

  • date_range 2020-02-14
- Mam nadzieję, że wyjaśnienia strony polskiej w końcu zamkną dyskusję o praworządności w naszym kraju - mówi senator Prawa i Sprawiedliwości z Małopolski, Włodzimierz Bernacki. Polski rząd odpowiedział Komisji Europejskiej, że Izba Dyscyplinarna jest zgodna z prawem unijnym. A na dokładne wyjaśnienie całej sprawy prosi jeszcze o dodatkowych kilka tygodni - Mam nadzieję, że to zakończy sprawę - mówił w porannej rozmowie Radia Kraków senator Bernacki.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię