|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Niespodziewana międzynarodowa kariera krakowskiego laguna

Niespodziewana międzynarodowa kariera rogalika, który zawisł na drzewie i przestraszył mieszkankę jednego z bloków. Kobieta wezwała inspektorów Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami myśląc, że widzi laguna. Czy też legwana. Tak czy owak, okazało się, że ktoś wyrzucił croissanta przez okno. A ten utknął na drzewie. Ta historia wywołała prawdziwą furorę w internecie i szybko została podchwycona przez zagraniczne media.

posłuchaj materiału Macieja Skowronka

Fot. KTOZ

"Tajemnicza bestia na drzewie okazała się croissantem" - pisze brytyjskie BBC News.

Dziennik The Sun informuje, że "bestia wzbudziła postrach wśród mieszkańców".

Historię opisały też - między innymi - francuskie AFP, Le Figaro i Le Parisien, a także media w Czechach, Austrii, Danii, a nawet media arabskie i hinduskie!

Facebookowy wpis Krakowskiego Towarzystwa o "lagunie" doczekał się prawie dwóch tysięcy udostępnień prawie siedmiu i pół tysiąca reakcji

- Nikt z nas nie spodziewał się takiego rozgłosu. Z powodu małego rogalika mówi o nas cały świat - mówi Joanna Repel z Krakowskiego Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami. - Chodziło o to, żeby w tym ciężkim czasie drastycznych interwencji, które nam się trafiają, pokazać też coś zabawnego, troszkę rozweselić czytelników, to ta historia również rozbawiła inspektorów, kiedy przyjechali na miejsce spodziewając się biednej, umierającej z zimna jaszczurki.

Po niespodziewanym, światowym sukcesie rogalika zwanego lagunem postawmy odważne pytanie: czy może on stać się konkurencją dla krakowskiego obwarzanka?

Monika Chylaszek z Urzędu Miasta Krakowa twierdzi, że jest na to zdecydowanie za wcześnie: - Krakowskie obwarzanki bywały już na dworze królewskim.

Tymczasem "croissant lagun" jeszcze nawet nie zszedł z drzewa. Choć w sumie nie do końca, bo jedna z sieci supermarketów już ma w swojej ofercie "laguna maślanego", a niewielka kawiarnia, sklep i cukiernia z Krakowa - ruszyły z weekendową akcją, która wspiera Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami:

- Pomyśleliśmy, że można by w jakimś szczytnym celu wykorzystać tę historię i przy okazji sprzedaży weekendowej croissantów zwanych również lagunami możemy przekazać 10% ze sprzedaży na Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami - mówi Jadwiga, jedna z właścicielek kawiarni.

Samo Towarzystwo również zamierza wykorzystać laguna do działań, które pozwolą zebrać pieniądze na działalność. Mieszkanka Krakowa, która wszczęła fałszywy w sumie alarm, nieświadomie przysłużyła się wszystkim.

Bezdomne zwierzęta dostaną wsparcie, przezywająca trudny czas gastronomia też - bo być może ktoś zechce spróbować, albo przypomnieć sobie smak croissanta. No i Kraków, bo wszyscy piszą, w którym mieście to się stało.

Jest jedna wątpliwość. Czy po tej historii croissant to jeszcze wegańska przekąska czy już nie.

 

 

Maciek Skowronek/jgk


Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

 

 

94%
6%