Radio Kraków

Wiadomości drogowe

Drogowcy wybrali najkorzystniejszą ofertę w przetargu na budowę obwodnicy Chełmca koło Nowego Sącza

Oferenci, którzy nie zostali wybrani, mają 10 dni na odwołanie. Jeśli tego nie zrobią, będzie można podpisać umowę. Budowa ma potrwać rok, nie licząc trzech zimowych miesięcy.

Duże zmiany w ruchu na zakopiańskich drogach

Z powodu budowy centrum komunikacyjnego w okolicy dworca kolejowego Zakopanem przeorganizowano ruch na kilku ulicach. Górna cześć ulicy Sienkiewicza, ciągnąca się od ulicy Kościuszki do ulicy Witkiewicza, stała się dwukierunkowa. Dodatkowo w najbliższych dniach zostanie wyłączona z ruchu ulica Jagiellońska. Będą tam prowadzone prace ziemne.

Nocne utrudnienia na obwodnicy Krakowa

Drogowcy rozpoczynają prace przy wymianie dylatacji na wiaduktach. O 20 ruszą prace przygotowawcze i potrwają całą noc - mówi Iwona Mikrut z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Specjalne wydanie „Radiostrady” z Nowej Wsi Szlacheckiej

Debata w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu – specjalne wydanie „Radiostrady” z Nowej Wsi Szlacheckiej.

W Małopolsce wypadek za wypadkiem. Jedna osoba zginęła

Prosimy o ostrożną jazdę - w całym regionie są fatalne warunki pogodowe. Pada deszcz i drogi są śliskie. Niestety do śmiertelnego w skutkach wypadku doszło na drodze powiatowej między Kluczami a Pilicą w powiecie olkuskim.

Prace drogowe na węźle A4 Kraków Tyniec. Mogą być utrudnienia

Na węźle A4 Kraków Tyniec konieczna jest wymiana wyeksploatowanych dylatacji. Prace drogowe mogą spowodować utrudnienia w ruchu pojazdów.

Nocne prace na ul. Mirowskiej

Od 13 do 30 września na ul. Mirowskiej, w granicach węzła A4 Kraków Bielany, będą prowadzone nocne roboty drogowe.

Wypadek na drodze wojewódzkiej w Osieku

Droga wojewódzka nr 949 w Osieku, w powiecie oświęcimskim, była zablokowana po wypadku.

Budowa ronda na DK 44 w Skawinie. Będzie nowa organizacja ruchu w tym miejscu

W związku z budową ronda na skrzyżowaniu ulic Krakowskiej i Obwodnicy w Skawinie oraz ul. Skotnickiej w Krakowie w czwartek o godz. 10.00 zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. Wystąpią lokalne utrudnienia związane z czasowymi zwężeniami. Mogą one wynikać z powodu wjazdu sprzętu budowlanego na jezdnie i przejazd na inne miejsce pracy. Zostanie utrzymany dwukierunkowy na ulicach. Prace prowadzone będą poza jezdniami i związane są z robotami przekładaniem kolidującej z inwestycją infrastruktury.

Uwaga kierowcy - bardzo duże kłopoty na zakopiance

Powodem jest natężenie ruchu. Teraz pokonanie niewielkiego odcinka z Nowego Targu do Rabki zajmuje dwie godziny. W przeciwnym kierunku półtorej godziny. Jak informują drogowcy, na górskim odcinku czasowo ruch mogą blokować samochody dojeżdżające na budowę nowego fragmenty zakopianki.

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię