Radio Kraków

Wiadomości drogowe

Tragiczny wypadek w Węgrzcach koło Krakowa

W Węgrzcach samochód potrącił pieszego. Nie udało się go uratować. W miejscu wypadku pracują policja i prokuratura.

W Krakowie motorówka blokuje przejazd kierowcom na ulicy Stella-Sawickiego

  • date_range 2021-06-08
Możliwe są też opóźnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej, zwłaszcza na trasach linii: 129, 178 i 578 - informuje krakowskie MPK.

Utrudnienia na DK75 w okolicy mostu powstającego w Kurowie

  • date_range 2021-06-08
Od 9:30 obowiązuje zmiana organizacji ruchu w okolicach nowego mostu, jaki powstaje w Kurowie na drodze krajowej 75. Na lewym brzegu Dunajca, przy dojeździe od strony Brzeska rozpoczęła się budowa połączenia drogi z dojazdem do nowej przeprawy. Z ruchu wyłączony został jeden pas jezdni.

Zmiana organizacji ruchu w związku z budową najazdów na most w Kurowie

  • date_range 2021-06-07
W związku z budową połączenie istniejącej DK75 z budowanym najazdem na nowy most powstający w Kurowie, koło Nowego Sącza, 8 czerwca 2021 r. o godz. 9.30. wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu ok. 100 m za murem oporowym patrząc w kierunku Brzeska (przybliżony km 55+625 – 55+708 DK75), polegająca na zamknięciu pasa w kierunku Krakowa. Wprowadzony zostanie ruch wahadłowy. Na pozostałych odcinkach budowy ruch będzie się odbywał normalnie po dotychczasowych objazdach, dwukierunkowo.

Uwaga kierowcy - trwają powroty z długiego weekendu

  • date_range 2021-06-06
Od czterech do nawet sześciu godzin zajmuje teraz przejazd zakopianką do Krakowa. Zaczęły się masowe powroty turystów, którzy spędzali długi weekend w Tatrach i na Podhalu. Kierowcy największe utrudnienia napotkają w Nowym Targu i okolicach Rabki Zdrój. Ruch jest tak duży, że utrudnień należy się spodziewać nie tylko na zakopiance, ale też na alternatywnych trasach

Utrudnienia dla kierowców na trasie Wyścigu Górskiego Magura Małastowska

  • date_range 2021-06-04
Kierowcy w Gorlicach muszą przygotować się na utrudnienia w związku z badaniem technicznym w ramach 8. Wyścigu Górskiego Magura Małastowska. Do godz. 19.00 w piątek zamknięta będzie ul. Wróblewskiego od skrzyżowania z ul. Świeykowskiego w kierunku Rynku oraz ul. Rynek od skrzyżowania z ul. Wróblewskiego do ul. 3 Maja. Organizatorzy apelują, aby nie pozostawiać samochodów na parkingach przy ul. Świeykowskiego, ul. Wróblewskiego oraz ul. Rynek do godz. 19.00.

Korki na zakopiance. Tłumy zmierzają na Podhale i do Zakopanego

  • date_range 2021-06-03
Tłumy zmierzają na Podhale i do Zakopanego na długi weekend. Na zakopiance tworzą się spore korki. Policja apeluje do kierowców o cierpliwość i zachowanie ostrożności.

Korki na małopolskich drogach. Zaczyna się długi weekend

  • date_range 2021-06-02
Około 15 kilometrów ma już zator na obwodnicy Krakowa. Kierowcy jadący w kierunku Zakopanego i Tarnowa zwalniają już przed bramki w Balicach. Później w żółwim tempie jadą aż do węzła Kraków - Południe.

GDDKiA wybrała wykonawcę rozbudowy węzła Pcim na ekspresowej Zakopiance

  • date_range 2021-06-01
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozstrzygnęła przetarg na rozbudowę węzła Pcim w ciągu drogi S7, czyli ekspresowego odcinka Zakopianki. Wybrano najtańszą ofertę za prawie 2,8 mln zł, przedstawioną przez firmę Limdrog.

Uwaga kierowcy - utrudnienia na A4 między węzłami Balice i Bielany

  • date_range 2021-06-01
Na A4 między węzłami Kraków - Balice i Kraków - Bielany w kierunku Rzeszowa samochód ciężarowy, w którym pękła opona, przebił barierki i wyjechał poza nie. W kolizji uczestniczyły też trzy inne samochody dostawcze - z jednego z nich kamień wysypał się na drogę.

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię