Radio Kraków

Wiadomości drogowe

Kraków: wypadek na alei 29 Listopada

Na wiadukcie nad torami na pasie w kierunku Warszawy zderzyły się dwa auta.

Remont DK7 w Książu Wielkim

Od 13.10.2021 r. do 22.10.2021 r. na drodze krajowej nr 7 (km 609+850-610+550) w miejscowości Książ Wielki wykonywany będzie remont nawierzchni. Rozpocznie się od frezowaniu całej nawierzchni, a następnie układaniu nowej z masy bitumicznej.

Po zderzeniu busa z ciężarówką i samochodem osobowym utrudnienia na dk 28 między Nowym Sączem a Gorlicami

Dwie osoby zostały ranne w wyniku czołowego zderzenia busa z samochodem ciężarowym i osobowym w miejscowości Cieniawa na drodze krajowej 28.

Będzie remont ul. Księcia Józefa

W przyszłym tygodniu może się rozpocząć remont fragmentu ulicy Księcia Józefa. Umowa z wykonawcą została podpisana, wkrótce zostanie mu przekazany plac budowy, a rozpoczęcie prac jest planowane po 15 października.

Kolejne utrudnienia na Zakopiance

Od poniedziałku do końca miesiąca wyłączony będzie jeden pas ruchu na około 350-metrowym odcinku ulicy Krakowskiej w Nowym Targu, w kierunku Zakopanego. Zmiana organizacji ruchu związana jest z przygotowaniem kolejnego etapu prac na budowie wiaduktu drogowego, czyli węzła Nowy Targ Południe.

Remont DK47 w Chabówce

Trwa remont drogi krajowej nr 47 w miejscowości Chabówka, na trasie z Zakopanego do Krakowa. Prace potrwają do 15 października.

Konieczne naprawy na moście na Dunajcu. Utrudnienia na A4

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, od poniedziałku 11.10.2021 r. rozpoczną się naprawy dylatacji na moście na Dunajcu na autostradzie A4.

W czwartek rozpoczyna się remont drogi między kościołem w Tropiu a przystanią w Wytrzyszczce

Na spore utrudnienia muszą się przygotować mieszkańcy i turyści wybierający się do pustelni św. Świerada i zabytkowego kościoła w Tropiu nad Jeziorem Czchowskim.

Zakopane: uszkodzono gazociąg przy ulicy Zamoyskiego, droga jest nieprzejezdna

Wstrzymany jest ruchu na ul. Zamojskiego w Zakopanem. Robotnicy podczas prac ziemnych przerwali gazociąg.

Zmieniają się warunki drogowe. Policja apeluje o ostrożność!

Jesienią gwałtownie zmieniają się warunki atmosferyczne, które mają wpływ na kierowanie pojazdem. Z tego powodu należy zwiększyć odległość od poprzedzającego pojazdu, a przed skrzyżowaniem wcześniej niż zwykle rozpocząć hamowanie i sygnalizowanie manewrów. Ciemne i zimne poranki, szybszy zmierzch, poranne mgły, mokra i śliska jezdnia często pokryta liśćmi, zwiększona ilość opadów - to czynniki powodujące ograniczenie widoczności i wydłużenie drogi hamowania. Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości jazdy do panujących warunków na drodze, czyli o tzw. PRĘDKOŚCI BEZPIECZNEJ, która w trudnych warunkach pogodowych często jest prędkością niższą niż wynika to ze znaków drogowych.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię