Radio Kraków

upały

Z powodu upału od środy zamknięty postój dorożek na Rynku Głównym

W związku z nadchodzącą falą upałów, od środy postój dorożek na krakowskim Rynku Głównym będzie zamknięty - poinformowano na stronie miasta. Nieczynny będzie też postój zastępczy przy ul. Mikołajskiej przed bazyliką Mariacką.

Synoptyk IMGW: we wtorek coraz cieplej, na południowym zachodzie 30 stopni

We wtorek temperatura maksymalna będzie rosnąć; najcieplej będzie na popołudniowym zachodzie, gdzie termometry pokażą nawet 30 stopni - prognozuje synoptyk IMGW Kamil Walczak. W większości kraju zachmurzenie będzie małe lub umiarkowane.

Apel o oszczędzanie wody, są miejsca, gdzie zaczyna jej brakować

Tropikalne upały, które od kilku dni nam towarzyszą, automatycznie przełożyły się na większe zużycie wody. W niektórych gminach jest ono nawet dwukrotnie wyższe niż zanim temperatura poszybowała w górę. Wszystkiemu winne napełnianie basenów, które coraz częściej pojawiają się przy domach oraz podlewanie trawników. Niektórzy w tym celu, by nie płacić wyższych rachunków, uciekają się nawet do kradzieży wody. A kiedy leje się ona strumieniami, w wyżej położonych miejscach może jej zacząć brakować.

Synoptyk IMGW: Niedziela upalna, nawet 35 stopni w cieniu

Niedziela będzie najgorętszym dniem kończącego się tygodnia, termometry pokażą nawet do 35 stopni w cieniu. Będzie też bardzo słonecznie, jedynie na krańcach zachodnich i wschodzie pojawią się chmury i przelotny deszcz - powiedział PAP Grzegorz Walijewski, rzecznik Prasowy IMGW.

Przed nami upalny weekend! Termometry wskażą 35 stopni

Przed nami bardzo gorący weekend, z temperaturą powietrza na zachodzie do nawet 35 st. C. Na wschodzie nieco chłodniej, ale nadal gorąco, ok. 27 st. C. - informuje IMGW. "Czekają nas też bardzo ciepłe noce – w wielu miejscach temperatura nie spadnie poniżej 18 st. C" - podkreślają synoptycy IMGW.

Ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami w Małopolsce

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w czwartek ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed upałami. Niemal w całym kraju termometry w ciągu dnia pokażą od 29 do 34 stopni Celsjusza - ostrzega IMGW. W niektórych regionach Polski alerty obowiązywać będą aż do wtorku.

Wodociągi Miasta Krakowa uruchomiły kurtyny wodne

Żar leje się z nieba zwłaszcza w zachodniej części Polski. Gorąco jest jednak też w Małopolsce. W większości regionu na termometrach jest 26 stopni. Chociaż synoptycy przewidują, że w czwartek w naszym regionie nie będzie 30 stopni. W związku z prognozowaną falą upałów, Wodociągi Miasta Krakowa uruchomiły kurtyny wodne. Te chłodzące miejsca znajdują się na Rynku Głównym, Małym Rynku, Placu Centralnym oraz na alei Róż i w Rynku Podgórskim. Kurtyny wodne będą działać do godziny 19.00.

Idą upały. Nawet do 34 stopni w cieniu

Fala upałów nad Polską. W czwartek będzie 31 st., w kolejnych dniach 34 w stopnie Celsjusza w cieniu. Odpoczynku od wysokich temperatur nie można będzie znaleźć nawet na Pogórzu – informuje synoptyk IMGW Jakub Gawron.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię