Radio Kraków

Trzecia dawka szczepionki na covid

MZ wyśle SMS-y do osób powyżej 50 lat o możliwości wcześniejszego przyjęcia dawki przypominającej

Przez najbliższe trzy dni – od czwartku do soboty – osoby 50 plus, które są w pełni zaszczepione dostaną wiadomość SMS o możliwym wcześniejszym przyjęciu szczepienia dawką przypominającą – przekazało PAP Ministerstwo Zdrowia.

Trzecia dawka szczepień przeciwko koronawirusowi. Jaki preparat wybrać?

Czy powinniśmy być zaszczepieni tą samą szczepionką, czyli Moderną lub Pfizerem? Jaką szczepionkę powinny wybrać osoby zaszczepione AstrąZenecą lub Johnsonem? Dlaczego w dawce przypominającej otrzymujemy tylko połowę dawki Moderny, a całą dawkę Pfizera? Wyjaśniamy w radiowym programie ABC Szczepień.

Trzecia dawka szczepionki przeciwko Covid-19 będzie podawana wcześniej?

Podawanie trzeciej dawki szczepionki przeciw COVID-19 będzie możliwe wcześniej niż po pół roku od szczepienia podstawowego — takie informacje pojawiły się po wieczornym posiedzeniu Rady Medycznej z premierem Mateuszem Morawieckim. "Najpewniej będzie to możliwość skrócenia tego okresu do pięciu miesięcy. Ta zmiana ma być lada moment" - przekazała profesor Magdalena Marczyńska.

MZ opublikowało komunikat, jak podawać trzecią dawkę szczepionki przeciw COVID-19

Ministerstwo Zdrowia opublikowało w czwartek komunikat z informacjami, jak należy podawać dawkę przypominającą oraz dawkę dodatkową uzupełniającą szczepionek przeciw COVID-19. To bezpieczne i skuteczne – zaznacza szef resortu Adam Niedzielski i zachęca do korzystania z tej możliwości.

Od 2 listopada ruszy wystawianie skierowań na trzecią dawkę dla osób pełnoletnich

Planujemy, że proces wystawiania skierowań dla pełnoletnich osób, które pół roku temu miały podaną ostatnią dawkę szczepionki przeciw COVID-19 będzie uruchomiony 2 listopada - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Rząd przychylił się do rekomendacji ws. trzeciej dawki szczepionki przeciw covid

Szczepienie to najskuteczniejsza broń w walce z ciężkim przebiegiem choroby oraz śmiercią. Dlatego rząd przygotowuje proces, który umożliwi szczepienie trzecią dawką wszystkim pełnoletnim osobom w Polsce - poinformowała w środę KPRM.

Punkty szczepień w Małopolsce bez kolejek

Zainteresowanie przyjęciem dawki przypominającej nie jest tak duże, jak w przypadku poprzednich szczepień. Lekarze ciągle zachęcają, a pacjenci albo obawiają się skutków ubocznych, albo… mają już certyfikaty covidowe, więc twierdzą, że nie potrzebują dodatkowych zastrzyków.

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię