Radio Kraków

Szczepionka na COVID-19

Tarnów: zainteresowanie szczepionkami przerosło najśmielsze oczekiwania

  • date_range 2020-12-28
Ponad 50 nowych zgłoszeń od pracowników szpitali, przychodni i innych punktów medycznych trafiło w ciągu kilkudziesięciu godzin na adres mailowy tarnowskiego szpitala im. św. Łukasza w Tarnowie. To właśnie ta placówka została wyznaczona jako tak zwany szpital węzłowy w regionie i to właśnie tu wykonywane są szczepienia dla białego personelu.

Trwa drugi dzień szczepień na COVID-19

  • date_range 2020-12-28
Pracownicy medyczni: lekarze, pielęgniarki i ratownicy szczepią się także w Małopolsce. Przypomnijmy, w niedzielę pierwszą dawkę szczepionki w naszym województwie podano w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Jak szczepienia wyglądają w innych placówkach?

Tarnów: szczepienia na COVID-19 w Szpitalu Wojewódzkim im. Św. Łukasza

  • date_range 2020-12-27
W Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie rozpoczęły się szczepienia przeciw COVID-19. Już po godzinie 8.00 w niedzielę do szpitala dotarły dziś pierwsze szczepionki. Po godzinie 10.00 zaszczepionych zostało 5 pierwszych osób, wśród nich m.in. kierownik szpitalnego SOR Violetta Kowalewska i Marta Wałaszek, która jest kierownikiem ośrodka ds. Zakażeń, a także dyrektorka szpitala Anna Czech.

Pierwsza Małopolanka zaszczepiona przeciwko COVID-19

  • date_range 2020-12-27
Krystyna Matusik, pielęgniarka z oddziału intensywnej terapii w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, jako pierwsza Małopolanka przyjęła w niedzielę rano szczepionkę przeciwko COVID-19.

Szczepionki przeciwko COVID-19 docierają do szpitali w Małopolsce

  • date_range 2020-12-27
Pierwsze partie szczepionek przeciwko COVID-19 docierają w niedzielę rano do małopolskich szpitali. Pierwszą Małopolanką, która przyjmie szczepionkę, będzie Krystyna Matusik, pielęgniarka z oddziału intensywnej terapii w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Ruszają szczepienia przeciw COVID-19

  • date_range 2020-12-27
W niedzielę rozpoczną się w Polsce szczepienia przeciw COVID-19. Pierwszą zaszczepioną osobą będzie pielęgniarka szpitala MSWiA w Warszawie; drugą lekarz z tej placówki.

Już w niedzielę na koronawirusa zostaną zaszczepieni pierwsi mieszkańcy Małopolski

  • date_range 2020-12-26
Akcja szczepień ruszy w niedzielę w największym szpitalu w regionie - w krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim. Pierwszą osobą w Małopolsce zaszczepioną przeciw Covid 19 będzie Krystyna Matusik - pielęgniarka pracująca na oddziale intensywnej terapii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Prezes ARM: wszystkie szczepionki są w drodze do hurtowni farmaceutycznych

  • date_range 2020-12-26
Wszystkie szczepionki wyjechały z naszego magazynu i są w trasie do pięciu hurtowni farmaceutycznych, gdzie zostaną podzielone na mniejsze pakiety - powiedział w rozmowie z PAP prezes Agencji Rezerw Materiałowych Michał Kuczmierowski.

COVID-19 - przed szczepieniem kwalifikacja lekarska, zgłoszenia dla osób z grup niepriorytetowych od 15 stycznia

  • date_range 2020-12-26
Do szczepienia przeciw COVID-19 kwalifikować będzie lekarz na postawie badania i wywiadu z pacjentem. Szczepienia ruszą 27 grudnia. W pierwszej kolejności szczepione będą osoby z grup priorytetowych, następnie wszyscy chętni, którzy od 15 stycznia będą mogli umawiać się na konkretny termin poprzez m.in. infolinię 989.

Szczepionki na koronawirusa dotarły do magazynu ARM

  • date_range 2020-12-26
Szczepionki na koronawirusa nad ranem w sobotę dotarły do magazynu Agencji Rezerw Materiałowych - poinformował PAP prezes ARM Michał Kuczmierowski.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię