Radio Kraków

Szczepionka na COVID-19

Małopolskie kluby grające w ekstraklasie zdecydowały o wsparciu promocji szczepień przeciw Covid-19

Władze Wisły Kraków, Cracovii oraz Termaliki Bruk Bet będą apelowały do swoich kibiców, aby się szczepili. W pobliżu stadionów pojawią się też mobilne punkty szczepień.

Zawieszony punkt szczepień w hali WKS Wawel

W związku z małym zainteresowaniem szczepieniami wojewoda małopolski zdecydował o zawieszeniu jednego z trzech miejskich punktów szczepień w Krakowie – w hali WKS Wawel.

Dr Lidia Stopyra o tempie szczepień

Nie możemy dopuścić do tego, żeby sytuacja z 2 i 3 fali się powtórzyła, aby nie było miejsc w szpitalach, aby ciężko chorzy mieli utrudniony dostęp do leczenia, aby powtórzyły się uciążliwości lockdownu -dlatego szczepić powinni się dziś wszyscy - apeluje dr Lidia Stopyra, szefowa oddziału chorób infekcyjnych i pediatrii Szpitala im. Żeromskiego. Tymczasem tempo szczepień wyraźnie spada - co więcej, dochodzi także do ataków na lekarzy oraz punkty szczepień. Z dr Lidią Stopyrą rozmawiało tym Jacek Bańka.

Adam Niedzielski: przekroczyliśmy barierę 80 proc. udziału wariantu Delta

Przekroczyliśmy barierę 80 proc. udziału w zakażeniach wariantu Delta; wariant Alfa - nazywany wcześniej brytyjskim - stanowi niewiele ponad 10 proc. - poinformował podczas środowego briefingu w Białymstoku minister zdrowia Adam Niedzielski.

Słowacja: wjazd bez kwarantanny tylko dla osób w pełni zaszczepionych

Na Słowację bez obowiązkowej kwarantanny mogą wjechać tylko osoby w pełni zaszczepione przeciwko Covid-19 - poinformował Urząd Zdrowia Publicznego. Przypomnienie zasad związane jest z uznaniem przez Sąd Konstytucyjny, że osoby po pierwszej dawce nie są uważane za w pełni zaszczepione.

Będzie kolejna niedzielna akcja szczepień przy parafiach

Większość gmin na Podhalu wciąż nie jest wyszczepiona nawet w 30 procentach - będzie kolejna niedzielna akcja szczepień przy parafiach. Na południu Małopolski najgorzej szczepienia przeciwko COVID-19 idą w Białym Dunajcu. W tej gminie zaszczepionych zostało niecałe 18 procent mieszkańców.

Zakończyła się akcja szczepień przy kościołach na Podhalu

Od rana do 15:30 przy parafiach w zorganizowanych mobilnych punktach szczepień podawany był jednodawkowy preparat Johnson&Johnson. W ten sposób województwo małopolskie i krakowska kuria zachęcały górali z sześciu miejscowości do szczepień.

W niedzielę akcja szczepień w Rabsztynie

W Małopolsce trwa kolejny weekend ze szczepieniami. W niedzielę jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson można zaszczepić się w kilku miejscach w regionie. To między innymi amfiteatr w Gromniku, stadion w Iwkowej, park w Miechowie, czy urząd gminy w Mszanie Dolnej. Punkt szczepień działa też w zabytkowej Chacie Kocjana u podnóża zamku Rabsztyn koło Olkusza. Będzie czynny do 18.00.

Kolejna małopolska weekendowa akcja szczepień przeciw COVID-19

Tym razem jednodawkowy preparat Johnsona będzie można przyjąć też podczas wydarzeń kulturalnych.

Przez cały weekend na gorlickim rynku będzie można się zaszczepić przeciw COVID-19

Akcja szczepień przeciw koronawirusowi towarzyszyć będzie Festiwalowi Smaków.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię