Radio Kraków

Szczepionka na COVID-19

Wielka akcja szczepień - 4 mobilne punkty w Małopolsce

Od Giewontu aż po Pustynię Błędowską - w ten weekend kolejna wielka akcja szczepień w Małopolsce. W czterech miejscach w województwie działają mobilne punkty szczepień przeciwko Covid-19. Każdy, kto ma wystawione e-skierowanie, może tam przyjąć jednodawkowy preparat Johnson & Johnson. Nie ma konieczności wcześniejszego umawiania się. Sznurek chętnych ustawił się przed namiotami. Jak mówi wojewoda Małopolski Łukasz Kmita - te obrazy pokazują, że organizowanie takich akcji ma sens.

Małopolska przygotowuje się do kolejnej weekendowej akcji szczepień

Zwiększenie limitu osób na targach i konferencjach, większa liczba publiczności na koncertach i wydarzeniach sportowych oraz liberalizacja obostrzeń dotyczących hoteli i miejsc noclegowych - to najnowsze decyzje rządu dotyczące łagodzenia reżim sanitarny.

Kraków: fundacja "Mimo Wszystko" współorganizuje weekendowe szczepienia bez rezerwacji

500 dawek szczepionki firmy Johnson&Johnson oraz 3 tysiące dawek preparatu firmy Pfizer - w weekend przy Centrum Kongresowym ICE bez wcześniejszej rezerwacji będzie można zaszczepić się przeciwko COVID-19. Współorganizatorem akcji jest fundacja Anny Dymnej "Mimo Wszystko". Wydarzenie będzie towarzyszyć Festiwalowi Zaczarowanej Piosenki, którego wielki finał zaplanowano właśnie na sobotę i niedzielę.

W weekend szczepienia J&J na Krupówkach

  • date_range 2021-06-09
W weekend chętni będą mogli zaszczepić się jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson na zakopiańskich Krupówkach. Ze szczepienia będzie mogło skorzystać około 1200 osób – powiedział PAP burmistrz Zakopanego Leszek Dorula.

Ponad 100 tysięcy 12-15 latków zapisanych na szczepienia przeciw COVID-19

  • date_range 2021-06-08
Ponad 100 tysięcy młodych w wieku od 12 do 15 lat zapisało się już na szczepienia przeciw COVID-19. Wszystkie osoby w tej grupie wiekowej od wczoraj mają już wystawione e-skierowania, które uprawniają ich do rejestracji w systemie.

Ruszają szczepienia przeciwko COVID-19 dla młodzieży w wieku od 12 do 15 lat

  • date_range 2021-06-07
Od poniedziałku dla osób w wieku 12-15 lat czekać będą e-skierowania na szczepienie przeciwko COVID-19. Szczepienia będą odbywać się najbliższych tygodniach w punktach szczepień, a od września także w szkołach. W czerwcu odbędzie się w szkołach akcja informacyjna na ich temat.

Nie będzie weekendowej akcji szczepień w Małopolsce

  • date_range 2021-06-04
W ten weekend nie będzie akcji szczepień w Małopolsce - dowiedział się reporter Radia Kraków Paweł Morawczyński. Chodzi o akcję podobną do tej zorganizowanej w weekend majowy. Wojewoda małopolski zapowiadał, że odbędzie się ona w jednej z górskich miejscowości, ale nie podano, w której dokładnie.

Michał Dworczyk: Najważniejsze zadanie i wyzwanie - przekonywać i szczepić

  • date_range 2021-06-03
W środę wykonano ponad 620 tysięcy szczepień przeciw Covid-19, to absolutny dobowy rekord i dowód, że system uzyskał zakładaną wydajność - podkreślił w czwartek szef KPRM Michał Dworczyk. Dodał, że w czerwcu do Polski dojedzie kolejne 15 mln szczepionek.

Szczepienia w Olkuszu i Wolbromiu wstrzymane. Brakuje szczepionek

  • date_range 2021-06-02
W Punktach Szczepień Powszechnych w Olkuszu i Wolbromiu wstrzymane zostanie podawanie preparatów przeciwko Covid-19. Powodem jest brak dostępnych szczepionek.

Od 7 czerwca szczepienie dzieci w wieku od 12 do 15 lat

  • date_range 2021-06-01
Od 7 czerwca rozpocznie się szczepienie dzieci w wieku od 12 do 15 lat przeciwko COVID-19 - poinformował we wtorek szef KPRM Michał Dworczyk. Jak podkreślił, będą to szczepienia w punktach szczepień, a od września w szkołach.

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię