Radio Kraków

sytuacja w Ukrainie

Kraków: punkt informacyjny dla Ukraińców w budynku dworca Kraków Główny

  • date_range 2022-02-26
26 lutego w budynku krakowskiego dworca Kraków Główny ruszył punkt informacyjny dla Ukraińców, szukających schronienia w Polsce.

Tarnów: magazyn na dary dla Ukraińców zapełnił się w kilka godzin

Wystarczyło zaledwie kilka godzin zbiórki darów dla Ukraińców i niemal całkowicie przepełnił się przygotowany na ten cel magazyn. Od samego rana tarnowianie chętnie przynosili na Nabrzeżną-Dolną środki czystości, żywność, wodę czy leki, medykamenty i bandaże. Jak mówili - nad podjęciem decyzji o pomocy nie musieli się długo zastawiać.

Prezydent: Polska za ekspresową ścieżką członkostwa Ukrainy w UE; status kandydata powinien być udzielony natychmiast

Polska opowiada się za ekspresową ścieżką członkostwa Ukrainy w Unii Europejskiej; status kandydata powinien być udzielony natychmiast, a rozmowy o członkostwie rozpoczęte niezwłocznie po tym - stwierdził w sobotę prezydent Andrzej Duda.

Szefernaker: granicę z Polską przekroczyło kolejne 15 tys. uchodźców z Ukrainy

W sobotę w ciągu czterech godzin granicę z Polską przekroczyło kolejne 15 tys. uchodźców z Ukrainy; oznacza to, że od początku wojny przekroczyło ją łącznie 115 tys. osób - przekazał w sobotę wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker. Podkreślił, że funkcjonariusze Straży Granicznej są zmobilizowani i pracują bez przerwy.

Premier: przyjechałem do Berlina, by wstrząsnąć sumieniem Niemiec; wszystkie sankcje powinny być na stole

Przyjechałem do Berlina, by wstrząsnąć sumieniem Niemiec, by zdecydowali się w końcu na rzeczywiście miażdżące sankcje, które wpłyną na decyzje Kremla - podkreślił premier Mateusz Morawiecki przed spotkaniem z kanclerzem Niemiec. Jak dodał, wszystkie sankcje powinny być dziś na stole.

Politolodzy: widać wyraźnie, że państwo ukraińskie funkcjonuje

Gośćmi Jacka Bańki byli krakowscy politolodzy - dr Łukasz Stach z Uniwersytetu Jagiellońskiego i dr Maciej Zakrzewski z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II.

Walki w Kijowie; władze mówią, że sytuacja w stolicy „pod kontrolą” . Prezydent Zełenski: nie składamy broni; będziemy bronić naszego kraju

Powstrzymujemy ordę, jak tylko możemy, sytuacja w Kijowie jest pod kontrolą – poinformował o godz. 4 rano czasu polskiego sekretarz rady bezpieczeństwa Ukrainy. W mieście w kilku miejscach toczą się zacięte walki.

W Krakowie schronienie znalazła ukraińska kadra kajakarzy górskich

  • date_range 2022-02-25
Jeszcze wczoraj było to dziewięciu zawodników i dwóch trenerów, którzy tu w ośrodku klubu kajakowego przy ulicy Kolnej byli w trakcie przygotowań do kolejnych zawodów. Dziś rano czworo spośród nich opuściło ośrodek. Dwóch wyjechało na zawody do Gruzji, pozostali do swoich bliskich, mieszkających w Polsce. Ci którzy zostali, o powrocie na Ukrainę myślą, choć wiedzą, że na razie jest to niemożliwe.

Małopolska włącza się w pomoc Ukrainie. "Mamy do czynienia z pospolitym ruszeniem"

Małopolska, podobnie jak cały kraj solidaryzuje się z Ukraińcami, którzy przeżywają koszmar wojny. Trwają zbiórki darów, zgłaszają się wolontariusze i osoby, które chcą przyjąć do siebie uchodźców. Mamy do czynienia z pospolitym ruszeniem mówi wojewoda małopolski. Skala zaangażowania mieszkańców regionu w pomoc dla Ukrainy jest olbrzymia. Co nie zmienia faktu, że to tylko kropla w morzu potrzeb.

Zgłoszenia w sprawie bazy noclegowej dla uchodźców z Ukrainy

Urząd Wojewódzki otrzymuje szereg zgłoszeń od podmiotów prywatnych, jak również od osób indywidualnych oferujących miejsca w swoich nieruchomościach, hotelach itp., z których mogliby skorzystać Ukraińcy szukający w naszym województwie schronienia.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię