Radio Kraków

sytuacja w Ukrainie

MSWiA: odpowiednia ilość jodku potasu jest zabezpieczona dla każdego obywatela

Odpowiednia ilość jodku potasu jest zabezpieczona dla każdego obywatela - zapewniło MSWiA. Jak podało, ze względu na walki w rejonie elektrowni na Ukrainie tabletki z tym związkiem trafiły do strażackich komend powiatowych. To standardowa procedura, nie ma zagrożenia radiacyjnego - zaznaczył resort.

Ukraińscy ratownicy będą szkolić się pod okiem strażaków z Małopolski

Najpierw zajęcia teoretyczne, a po nich intensywna praktyka z profesjonalnym zespołem i nowoczesnym sprzętem - ponad 50 wyselekcjonowanych ratowników z Państwowej Służby Ukrainy do Spraw Sytuacji Nadzwyczajnych rozpoczęło szkolenia pod okiem instruktorów z małopolskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

Debata w Radiu Kraków w Święto Narodowe Ukrainy. WIDEO

O solidarności z narodem ukraińskim, pomocy uchodźcom i bilansie trwającej od pół roku inwazji Rosji na Ukrainę rozmawialiśmy z gośćmi Radia Kraków.

Andrzej Duda: Ukraina potrzebuje przede wszystkim wsparcia militarnego

Nasza obecność w Ukrainie, moja i ministrów, na forum Platformy Krymskiej i w dniu flagi Ukrainy była bardzo ważna – ocenił prezydent Andrzej Duda. Prezydent dodał, że Ukraina potrzebuje obecnie wsparcia nie tylko humanitarnego, ale przede wszystkim militarnego.

Prezydent Andrzej Duda przybył do Kijowa na zaproszenie prezydenta Zełenskiego

Prezydent Andrzej Duda przybył do Kijowa na zaproszenie prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego - poinformował we wtorek szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot. Prezydenci mają rozmawiać na temat wsparcia Ukrainy pod względem militarnym, gospodarczym, humanitarnym i politycznym - wskazał.

Prezydent Zełenski wniósł do parlamentu projekt ustawy o specjalnym statusie obywateli Polski

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wniósł do parlamentu projekt ustawy o specjalnym statusie obywateli Polski na Ukrainie - poinformowało w poniedziałek biuro prezydenta Ukrainy.

Mer Lwowa: przed nami odbudowa Ukrainy, we Lwowie powstanie centrum rehabilitacji

Przed nami odbudowa Ukrainy, a we Lwowie powstanie centrum rehabilitacji, dzięki któremu ludzie będą mieli szasnę wrócić do normalnego życia – poinformował mer Lwowa Andrij Sadowy, który w środę przebywa z wizytą w Krakowie.

Władze obwodu ługańskiego: siły ukraińskie odparły dwa natarcia wroga pod Lisiczańskiem

W piątek wojska ukraińskie odparły dwa zmasowane natarcia przeciwnika w okolicy Lisiczańska – powiadomił szef administracji obwodu ługańskiego Serhij Hajdaj. Pozostała pod kontrolą Ukrainy część regionu jest pod ostrzałem "ze wszystkich rodzajów uzbrojenia".

Silne eksplozje w Mikołajowie

Bardzo silne eksplozje dały się słyszeć w sobotę nad ranem w Mikołajowie, mieście na południu Ukrainy, nad Morzem Czrnym - poinformował mer Ołeksandr Senkewycz na Telegramie.

Niemcy: Naukowcy i artyści apelują o zawieszenie broni na Ukrainie. Ambasador Ukrainy: idźcie do diabła

Państwa wspierające Ukrainę militarnie muszą zadać sobie pytanie, jaki cel chcą osiągnąć; zwycięstwo Ukrainy jest nierealne, konieczne jest natychmiastowe zawieszenie broni - czytamy w opublikowanym w tygodniku "Zeit" apelu m.in. naukowców i artystów. "Powinniście wreszcie iść do diabła" - komentuje ambasador Ukrainy w Niemczech Andrij Melnyk.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię