Radio Kraków

S7

Utrudnienia na drodze olkuskiej w Bolesławiu i na ulicy Ludźmierskiej w Nowym Targu

Przez tydzień drogowcy będą układać nową nawierzchnię na drodze krajowej między Olkuszem a Dąbrową Górniczą. Droga zostanie zwężona do jednego pasa, będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 40 kilometrów na godzinę. Roboty mają być prowadzone od 6 do 22.

Bez kompromisu między samorządami ws. przebiegu nowej Zakopianki między Krakowem i Myślenicami

Zespołowi powołanemu przez prezydenta Krakowa nie udało się wypracować tzw. społecznego wariantu przebiegu nowej Zakopianki, tj. drogi ekspresowej S7 Kraków – Myślenice, który byłby do zaakceptowania dla wszystkich zainteresowanych gmin – podał krakowski magistrat.

S7 Myślenice-Kraków. Wypracowanie wariantu społecznego niemal niemożliwe

Coraz bardziej komplikuje się sprawa budowy drogi S7 z Myślenic do Krakowa. Wypracowanie wariantu społecznego przez samorządy wydaje się już niemożliwe. Kolejny miesiąc nie przyniósł żadnego przełomu. Niemal pewne jest, że Kraków wypowie się samodzielnie i tylko w sprawie przebiegu drogi po swoich terenach.

Prezydent o budowie tunelu w ciągu Zakopianki: Następuje epokowa zmiana

Tunel w ciągu "Zakopianki" praktycznie jest już gotowy, za kilkanaście dni zostanie otworzony - powiedział w środę prezydent Andrzej Duda podczas odwiedzin tunelu na „Zakopiance”.

Niebawem otwarcie tunelu w ciągu Zakopianki. Dziś budowę odwiedził prezydent

Prezydent Andrzej Duda odwiedził w środę powstający tunel w ciągu Zakopianki, czyli drogi krajowej nr 7. Aktualnie trwają tam prace wykończeniowe, ale nie ma jeszcze konkretnej daty otwarcia tunelu dla kierowców – poinformowała PAP rzeczniczka krakowskiego oddziału GDDKiA Iwona Mikrut.

Tunel na Zakopiance między Naprawą a Skomielną Białą w końcu gotowy

Oficjalnie zakończyły się prace budowlane w tunelu między Naprawą a Skomielną Białą. Bardzo możliwe, że kierowcy przejadą nim w połowie listopada.

Tomasz Pałasiński o zaproponowanych wariantach przebiegu S7 do Myślenic

Zaproponowane przez władze Krakowa przebiegi nowej drogi S7 do Myślenic prawdopodobnie nie będą spełniać kryterium ekonomicznego - ocenia Tomasz Pałasiński, dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie. Władze miasta zaproponowały dwa warianty: wschodni przez Wieliczkę i Biskupice oraz zachodni przez Skawinę. Jak jednak zaznacza Pałasiński, przedstawione przebiegi przeanalizują teraz fachowcy. O nowej drodze Kraków-Myślenice z Tomaszem Pałasińskim rozmawiał Jacek Bańka

Urszula Rusecka: gdybyśmy ten prąd, który produkujemy u siebie w kraju, mogli sprzedawać poza giełdą towarową, to byłaby możliwość obniżenia cen

To jeszcze jedna możliwość obniżenia cen za prąd - mówi posłanka Prawa i Sprawiedliwości Urszula Rusecka. A chodzi o projekt ustawy znoszący tzw. obligo giełdowe w sprzedaży energii elektrycznej. Projekt wprowadza też kary za prowadzenie manipulacji rynkowych.

Rafał Bochenek: Uchwała antysmogowa dla Małopolski obowiązywała i obowiązuje

Nie likwidujemy uchwały antysmogowej, ona obowiązuje, tylko przesunięty został termin wprowadzenia zakazu palenia w kopciuchach - mówił nasz poranny gość porannej rozmowy Radia Kraków poseł PiS Rafał Bochenek. Zdaniem posła Bochenka, odroczenie terminu wymiany źródeł ciepła było konieczne ze względu na różne problemy związane między innymi z brakiem sieci gazowej w niektórych gminach. Apelowały o to także gminy na południu Małopolski.

S7: wszyscy chcą, ale nie u siebie

Nadal bez wariantu społecznego przebiegu nowej Zakopianki z Myślenic do Krakowa. Na ostatnim posiedzeniu zespołu złożonego z przedstawicieli samorządów zaprezentowano dwie propozycje, które spotkały się z kolejnymi protestami gmin.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię