Radio Kraków

S7

Złożono wniosek o wydanie ZRID dla ostatniego odcinka S7

Zgodnie z harmonogramem, złożony został wniosek o wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRID) odcinka S7 Miechów – Szczepanowice do Wojewody Małopolskiego. Po uzyskaniu zezwolenia wykonawca przystąpi do budowy ostatniego odcinka drogi ekspresowej S7 na północ od Krakowa.

Budowa drogi S7: zmiany w organizacji ruchu

W środę 08.12.2021 r. o godz. 11.00 wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu w ciągu drogi powiatowej w miejscowości Zalesie. Zlokalizowane będą tu wyjazdy z budowy, o czym informowało będzie oznakowanie.

W Moczydle ruch przełożony z dk7 na budowany fragment S7

Od środy w miejscowości Moczydło na odcinku o długości ok. 1,3 km ruch pojazdów został przełożony z jezdni drogi krajowej nr 7 na nowo wybudowaną lewą jezdnię trasy ekspresowej S7 i odbywa się po jednym pasie w każdym kierunku – podała GDDKiA.

Zmiana organizacji ruchu w rejonie Szczepanowic ma usprawnić przejazd nowym odcinkiem trasy S7

Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad zmieniła organizację ruchu w rejonie Szczepanowic - chodzi o wjazd na nowo otwarty fragment trasy S7. W tym miejscu, szczególnie w weekendy tworzyły się korki.

Łatwiejszy zjazd z nowej drogi S7 do 1 listopada

Do 1 listopada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poprawi zjazdy z nowej drogi S7 w Małopolsce - zapowiedział na antenie Radia Kraków Maciej Michałowski z Ministerstwa Infrastruktury. Chodzi o odcinek w rejonie węzła Szczepanowice.

Andrzej Adamczyk o otwarciu nowego odcinka S7: "Będzie szybciej, łatwiej i bezpieczniej"

Dwa lata po symbolicznym wbiciu łopaty pod budowę kierowcy już dziś będą mogli przejechać nowym - 13-kilometrowym odcinkiem trasy ekspresowej S7. "Będzie szybciej, łatwiej i bezpieczniej" - podkreślał gość porannej rozmowy Radia Kraków minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Szczepanowice - Widoma to kolejny odcinek S7, który ma ułatwić i poprawić bezpieczeństwo podróży samochodem od Krakowa na północ.

Mieszkańcy Słomnik odetchną. Nowy 13-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S7 oficjalnie otwarty

Nowy odcinek drogi ekspresowej S7 oficjalnie otwarty. Ten 13-kilometrowy fragment ułatwi budowę północnej obwodnicy Krakowa oraz odciąży wreszcie zatłoczone do tej pory Słomniki. W uroczystym otwarciu tego odcinka w miejscowości Widoma udział wziął prezydent Andrzej Duda

Od poniedziałku kierowcy pojadą 13-kilometrowym odcinkiem drogi ekspresowej S7

W poniedziałek udostępniony dla ruchu samochodowego zostanie ponad 13-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S7 od węzła Widoma do węzła Szczepanowice w woj. małopolskim – zapowiedziała w piątek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Na początku przyszłego tygodnia kierowcy pojadą droga S7 na odcinku Widoma-Szczepanowice

Na początku przyszłego tygodnia kierowcy pojadą droga S7 na odcinku Widoma-Szczepanowice - tak zapewnia Tomasz Pałasiński, dyrektor krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji dróg Krajowych i Autostrad. To środkowy fragment drogi pomiędzy Krakowem a granicami województwa świętokrzyskiego. Z Tomaszem Pałasińskim rozmawiał o tym Jacek Bańka.

Umowa na budowę odcinka S7 od węzła Widoma do granic Krakowa podpisana

Ponad 1,5 mld zł kosztować będzie dokończenie projektu i budowa drogi ekspresowej S7 na odcinku od węzła Widoma do granic Krakowa. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała w czwartek umowę z wykonawcą tej inwestycji: konsorcjum Gulermak i Mosty Łódź.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię