Radio Kraków

Remonty na drogach Małopolski

Remont ważnej przeprawy w Jankowicach na Wiśle. Kierowcy pojadą mostem tymczasowym

Dobra wiadomość dla mieszkańców dużej części zachodniej Małopolski! Będzie most tymczasowy na Wiśle w Jankowicach. W tym roku rozpoczyna się remont ważnej przeprawy i po blisko dwóch latach mieszkańcom udało się wywalczyć budowę konstrukcji, którą będą mogli przedostawać się na drugą stronę rzeki.

Utrudnienia w związku z rozbudową DK94

Jak informują drogowcy, na odcinku od węzła Modlnica do ronda ze zjazdem na Giebułtów, w podkrakowskiej gminie Wielka Wieś, od 15.12.2021r. ruch odbywa się po jednym pasie w kierunku Krakowa, a jednym w stronę Olkusza.

Wadowice otrzymały zielone światło do budowy drugiej obwodnicy

W pierwszym etapie zostanie wybudowana ponad kilometrowa droga, w rejonie terenów przemysłowych. Będzie równoległa do rzeki Skawy i ulicy Wojska Polskiego, czyli trasy krajowej 52.

Spotkania informacyjne w sprawie rozbudowy DK28 Nowy Sącz – Ropa

Od poniedziałku 13 grudnia do środy 15 grudnia będą się odbywały spotkania informacyjne z mieszkańcami czterech gmin: Chełmiec, Kamionka Wielka, Grybów i Ropa. Tematyką spotkań jest rozbudowa DK28 na 24 km odcinku od Nowego Sącza do miejscowości Ropa.

Zmiana organizacji ruchu w rejonie wiaduktu na DK94 w Bochni

Utrudnienia na starej krajowej "4" w Bochni - dopiero od 14 grudnia. Jak tłumaczą drogowcy, przedłużyło się stawianie i malowanie tymczasowego oznakowania. Żeby nie wprowadzać zmian po zmroku - przełożono wszystko na wtorkowy poranek. W Bochni na na DK94 ruch odbywać się będzie tymczasowym wiaduktem nad ulicą Brodzińskiego. Stary wiadukt zostanie wyburzony i w jego miejsce powstanie nowy. Utrudnienia potrwają do maja 2022 r.

Nowy most na granicy polsko-słowackiej w Chyżnem. Podpisano umowę budowy

3 mln 890 tys. zł będzie kosztował nowy most na przejściu granicznym ze Słowacją w Chyżnem w ciągu DK7. W poniedziałek GDDKiA podpisała umowę na wykonanie inwestycji. Nowy przeprawa ma powstać do 15 marca.

Węgrzce: utrudnienia na DK7 w związku z budową północnej obwodnicy

Uwaga, kierowcy! Zaczynają się utrudnienia przy wjeździe do Krakowa DK7 od strony Warszawy. W Węgrzcach ruch został poprowadzony na drogę tymczasową. Objazd zostanie wprowadzony w miejscu, w którym powstaje północna obwodnica Krakowa.

Budowa ekspresowej "S1" między Oświęcimiem i Bieruniem coraz bliżej

Jest umowa na budowę drogi ekspresowej S1 między Oświęcimiem i Bieruniem, wraz z obwodnicą Bierunia.

Będzie przebudowa kolejnego odcinka trasy olkuskiej

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na kompleksowy remont 8-kilometrowego odcinka krajowej "94" między Zedermanem i Jerzmanowicami. Prace będą kosztować ponad 92 miliony złotych

Północny wjazd do Tuchowa jest już łatwiejszy

Zmiany w Tuchowie. Drogowcy w pełni otworzyli dla kierowców rondo od strony Gromnika, które ma być jednocześnie wjazdem na budowaną obwodnicę Tuchowa. Do tej pory na tym rondzie obowiązywał ruch wahadłowy i powodowało to duże korki. Północny wjazd do Tuchowa będzie już łatwiejszy.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię