Radio Kraków

przebudowa zakopianki

Bukmacherzy typują datę otwarcia tunelu na Zakopiance

Bukmacherzy nie mają dobrych informacji dla kierowców. Według analityków najbardziej realny termin oddania inwestycji to koniec przyszłego roku.

Ekspresowo między Lubniem a Naprawą. Kierowcy czekają teraz na otwarcie tunelu

Kierowcy mogą już przejechać dwiema jezdniami "Zakopianki" między Lubniem a Naprawą. Początkowo budowa miała zakończyć się rok temu a opóźnienie to efekt problemów z wykonawcą, z którym ostatecznie zdecydowano się rozwiązać umowę. Nowej firmie już udało się dokończyć drugą nitkę 7-kilometrowej trasy.

Kolejny odcinek ekspresowej Zakopianki dostępny dla kierowców

Dobra informacja dla kierowców! We wtorek przed południem drogowcy otworzą drugą jezdnię "Zakopianki" między Lubniem a Naprawą! To ten odcinek, który nie został skończony po tym, jak Generalna Dyrekcja zerwała umowę z polsko-ukraińskim wykonawcą.

Są pierwsze kary dla wykonawcy tunelu na Zakopiance

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad naliczyła pierwsze kary dla wykonawcy tunelu na Zakopiance między Myślenicami i Rabką. To konsekwencja nieterminowego płacenia podwykonawcom. Nad włoską firmą, która drąży tunele pod masywem Małego Lubonia, wisi groźba kolejnych kar finansowych. Jest niemal pewne, że nie uda się zakończyć robót do lutego przyszłego roku, tak jak zapisano w umowie. Opóźnienie to już około trzech miesięcy.

Kolejne utrudnienia na Zakopiance

Od poniedziałku do końca miesiąca wyłączony będzie jeden pas ruchu na około 350-metrowym odcinku ulicy Krakowskiej w Nowym Targu, w kierunku Zakopanego. Zmiana organizacji ruchu związana jest z przygotowaniem kolejnego etapu prac na budowie wiaduktu drogowego, czyli węzła Nowy Targ Południe.

Budowa tunelu na Zakopiance między Naprawą a Skomielną Białą zaliczy co najmniej dwumiesięczne opóźnienie

Deszczowe lato i powodzie spowodowały opóźnienia na budowie tunelu na zakopiance. Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, prace przedłużą się prawdopodobnie do lutego.

266 tys. złotych kary dla wykonawcy nowej zakopianki

266 tysięcy złotych kary nałożył Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta na firmę Astaldi - jednego z wykonawców nowej zakopianki.

Przetarg na przygotowanie budowy bezkolizyjnych skrzyżowań na Zakopiance

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na przygotowanie budowy trzech bezkolizyjnych skrzyżowań w ciągu drogi krajowej nr 7, czyli Zakopianki na terenie Głogoczowa.

GDDKiA podpisała umowę na rozbudowę węzła Pcim na ekspresowej zakopiance

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała w piątek umowę na rozbudowę węzła Pcim w ciągu drogi S7, czyli ekspresowego odcinka zakopianki. Inwestycję zrealizuje firma Limdrog za prawie 2,8 mln zł. Ma być gotowa w połowie przyszłego roku.

GDDKiA wybrała wykonawcę rozbudowy węzła Pcim na ekspresowej Zakopiance

  • date_range 2021-06-01
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozstrzygnęła przetarg na rozbudowę węzła Pcim w ciągu drogi S7, czyli ekspresowego odcinka Zakopianki. Wybrano najtańszą ofertę za prawie 2,8 mln zł, przedstawioną przez firmę Limdrog.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię