Radio Kraków

przebudowa zakopianki

Od poniedziałku czynny MOP Zbójecka Góra na nowej Zakopiance

Od poniedziałku podróżni jadący od Krakowa w kierunku Tatr drogą ekspresową S7, czyli tzw. nową Zakopianką mogą skorzystać z Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP) Zbójecka Góra. Obiekt posiada infrastrukturę do wypoczynku, brak w nim jednak stacji paliw czy gastronomii.

Budowa tunelu pod Luboniem Małym na nowej zakopiance opóźniona

Nadal nie wskazano nowego terminu zakończenia prac. Przejazd miał być gotowy w lutym tego roku. Firma budowlana z Włoch jako powód poślizgu wskazuje jednak kiepską pogodę i epidemię koronawirusa. Iwona Mikrut z Generalnej Dyrekcji informuje, że w tej sprawie trwają jeszcze rozmowy z wykonawcą

GDDKiA podpisała umowę na dokumentację rozbudowy Zakopianki w Głogoczowie

GDDKiA podpisała umowę na opracowanie kompleksowej dokumentacji rozbudowy 4-kilometrowego odcinka drogi krajowej nr 7, czyli Zakopianki w Głogoczowie k. Krakowa. W efekcie modernizacji mają zostać zlikwidowane niebezpieczne skrzyżowania i przejścia dla pieszych.

Bukmacherzy typują datę otwarcia tunelu na Zakopiance

Bukmacherzy nie mają dobrych informacji dla kierowców. Według analityków najbardziej realny termin oddania inwestycji to koniec przyszłego roku.

Ekspresowo między Lubniem a Naprawą. Kierowcy czekają teraz na otwarcie tunelu

Kierowcy mogą już przejechać dwiema jezdniami "Zakopianki" między Lubniem a Naprawą. Początkowo budowa miała zakończyć się rok temu a opóźnienie to efekt problemów z wykonawcą, z którym ostatecznie zdecydowano się rozwiązać umowę. Nowej firmie już udało się dokończyć drugą nitkę 7-kilometrowej trasy.

Kolejny odcinek ekspresowej Zakopianki dostępny dla kierowców

Dobra informacja dla kierowców! We wtorek przed południem drogowcy otworzą drugą jezdnię "Zakopianki" między Lubniem a Naprawą! To ten odcinek, który nie został skończony po tym, jak Generalna Dyrekcja zerwała umowę z polsko-ukraińskim wykonawcą.

Są pierwsze kary dla wykonawcy tunelu na Zakopiance

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad naliczyła pierwsze kary dla wykonawcy tunelu na Zakopiance między Myślenicami i Rabką. To konsekwencja nieterminowego płacenia podwykonawcom. Nad włoską firmą, która drąży tunele pod masywem Małego Lubonia, wisi groźba kolejnych kar finansowych. Jest niemal pewne, że nie uda się zakończyć robót do lutego przyszłego roku, tak jak zapisano w umowie. Opóźnienie to już około trzech miesięcy.

Kolejne utrudnienia na Zakopiance

Od poniedziałku do końca miesiąca wyłączony będzie jeden pas ruchu na około 350-metrowym odcinku ulicy Krakowskiej w Nowym Targu, w kierunku Zakopanego. Zmiana organizacji ruchu związana jest z przygotowaniem kolejnego etapu prac na budowie wiaduktu drogowego, czyli węzła Nowy Targ Południe.

Budowa tunelu na Zakopiance między Naprawą a Skomielną Białą zaliczy co najmniej dwumiesięczne opóźnienie

Deszczowe lato i powodzie spowodowały opóźnienia na budowie tunelu na zakopiance. Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, prace przedłużą się prawdopodobnie do lutego.

266 tys. złotych kary dla wykonawcy nowej zakopianki

266 tysięcy złotych kary nałożył Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta na firmę Astaldi - jednego z wykonawców nowej zakopianki.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię