W Województwie Małopolskim zapraszamy na >>>RYNEK w GORLICACH<<<.
W tym roku Terytorialsi poza formalnymi obchodami swojego święta postanowili wyzwolić aktywność fizyczną i zaangażowanie mieszkańców lokalnych społeczności poprzez organizację pikników sportowych WOTgames. Do sportowej rywalizacji WOT zaprasza całe rodziny, dzieci i dorosłych.
W ramach strefy „Wspaniałej dwunastki” będzie rozgrywane 12 konkurencji sportowych. W zależności od wieku uczestnicy zostaną przydzieleni do kategorii „Rekrut” lub „Terytorials”. „Rekruci” będą musieli wykonać osiem wskazanych przez organizatora konkurencji, a „Terytorialsi” wszystkie dwanaście. Czas na ich wykonanie jest ograniczony długością trwania pikniku. Najlepsi w poszczególnych kategoriach oraz z podziałem na kobiety i mężczyzn otrzymają złote, srebrne i brązowe medale.
Nazwa strefy "Wspaniała dwunastka" jest oczywiście związana z podstawowym modułem szkoleniowym WOT, czyli 12-osobową sekcją lekkiej piechoty. Wybrane konkurencje w ramach strefy to na przykład: „Relaks celowniczego” (czyli znane wszystkim pompki w czasie 1 min), „sprint sapera” (to znana z wojskowych testów sprawności „koperta”), „Zaprawa poranna” (to próba szybkości w worku), „Dostawa amunicji” (to bieg ze skrzynkami na czas) będą też konkurencje o tak wyszukanych nazwach jak „Wymagający porucznik”, „Surowy sierżant”, czy też „Musztra z pojazdami”.
Organizator 11 MAŁOPOLSKA BRYGADA OBRONY TERYTORIALNEJ wspólnie z MIASTEM GORLICE zapraszają do wspólnej sportowej zabawy i zdrowej rywalizacji. Nie zwlekaj i zapisz się już dziś: www.wotgames.wp.mil.pl.