Tour de Pologne Junior to cykl wyścigów dla dzieci i młodzieży towarzyszący narodowemu wyścigowi kolarskiemu Tour de Pologne UCI World Tour. Jego głównym założeniem jest promocja aktywnego spędzania czasu jako elementu prawidłowego wychowania oraz rozwoju dzieci i młodzieży poprzez sport, a także popularyzacja jazdy na rowerze i kolarstwa.

Tour de Pologne Junior składa się z czterech wyścigów w miastach etapowych Tour de Pologne – Rzeszowie, Bielsku-Białej, Katowicach i Krakowie. Zmagania odbędą się na fragmentach tras, które pokonają gwiazdy zawodowego peletonu Tour de Pologne UCI World Tour.

Podczas czterech dni rywalizacji młodzicy będą mieli do pokonania 72,8 km. Na młodziczki czeka dystans o długości 60,7 km, zaś żaki zmierzą się z trasą liczącą 51,2 km. Pierwszy akcent w Tour de Pologne Junior zaplanowano 11 sierpnia. Żaki pokonają dwie rundy po sześć kilometrów, zaś młodziki o jedną więcej. Dwa dni później odbędzie się rywalizacja w Bielsku-Białej. Tutaj na zawodników będą czekały nieco krótsze rundy – po 4,6 km.

14 sierpnia młodzi adepci kolarstwa pojadą ulicami Katowic. Czekają ich rundy po 3,5 km. W przypadku młodzików będzie ich sześć, młodziczek – pięć, żaków – cztery. Najlepszych poznamy w Krakowie. 15 sierpnia kolarze będą ścigać się i spoglądać na Błonia. Runda liczy 4 km, młodzicy mają ich do pokonania pięć, zaś młodziczki i żacy cztery.

Kolarze powalczą o zwycięstwa etapowe, wygraną w klasyfikacji generalnej oraz drużynowej.

Szczegółowe informacje o samym cyklu oraz programie poszczególnych etapów dostępne pod adresem: www.tourdepolognejunior.pl/program-i-trasy/#1494720335669-31d446f7-7b66