Program wydarzeń Muzeum Inżynierii Miejskie na sierpień 2021:

31 lipca - 1 sierpnia Weekend rodzinny „Woda, kolor, światło”

31 lipca, sobota

godz. 13:00-14:00 Kuchnia molekularna - warsztaty dla rodziców z dziećmi

Ciekawi jesteście jakie cuda można wykonać w kuchni? Na warsztatach będzie można odkryć czym jest kuchnia kreatywna i skąd się wywodzi. Jak niezwykłym zajęciem może być nowoczesne gotowanie! A najważniejsze: przekonać się, jak dobrze jest znać podstawy chemii i fizyki przy tworzeniu magicznych galaretek czy makaronu.

Liczba osób w grupie wynosi max. 10 osób.

Cena biletu za parę dziecko z rodzicem: 40 zł.*

Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja.

godz. 17:00 Spacer “Od fontanny do fontanny”

Latem szuka się w mieście ochłody, który daje cień rzucany przez drzewa w parkach, pyszne lody, klimatyzowane pomieszczenia i oczywiście niezawodna… woda! Od wieków ludzie tworzyli fontanny - nie zawsze miały służyć ochłodzie, dużo częściej stanowiły wymyślny element dekoracyjny w pałacach, na placach, a nawet w świątyniach. Dziś fontanny uzupełniają architekturę miast i dodają uroku skwerom i parkom. Bywają też wyrazem artystycznych idei, nierzadko projektowane są przez znamienitych rzeźbiarzy. Autorski spacer Jadwigi Marchwicy - magister historii sztuki i pracownika Muzeum Inżynierii Miejskiej - poprowadzi uczestników szlakiem najciekawszych fontann w Krakowie i dostarczy wielu ciekawostek na temat tej małej architektury tak popularnej w naszym mieście.

Cena biletu: 19 zł*

Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja.

1 sierpnia, niedziela

godz. 13:00 - 14:00 Turn up Turn down. Halo, czy mnie słyszysz?

Warsztaty skierowane do rodziców z dziećmi pozwolą zrozumieć, jak może zmieniać się słuch wraz z wiekiem i dlaczego im jesteśmy starsi tym gorzej słyszymy. Przeprowadzone zostaną eksperymenty sprawdzające jak słyszymy wysokie częstotliwości. Zastanowimy się jak dbać o nasz narząd słuchu tak by jak najdłużej słyszeć śpiew ptaków czy szum morza. 

Cena biletu za parę dziecko z rodzicem: 40 zł*

Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja. Ilość uczestników: maksymalnie 30 osób

godz. 15:00 Gra miejska SPINGO - „Hydrotechnika - H2O”

Gra polega na odkrywaniu ciekawostki związanych z architekturą wodną w naszym mieście, podczas przejścia Krakowskim Szlakiem Techniki.

Uczestnicy SPINGO otrzymają przygotowane pakiety do gry, zawierające: mapkę z punktami docelowymi trasy, informacjami o punktach i zadaniami do realizacji, kopertą z dodatkowymi zagadkami oraz gazetkę zawierającą ciekawostki naukowe i informacje historyczne. Po powrocie z gry, uczestnicy przedstawiają rezultaty zadań i zdjęcia z punktów gry, do których dotarli.

Gra terenowa SPINGO realizowana w ramach projektu SPINaj naukę. Projekt realizowany jest wspólnie z 11 instytucjami i centrami nauki i jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Zespoły mogą liczyć maksymalnie 4 osoby. Koszt uczestnictwa całej grupy to 40 zł*. Każdy kolejny Uczestnik proszony będzie o wykupienie biletu w cenie 19 zł*.

2-6 sierpnia - zajęcia wakacyjne dla dzieci „Tydzień w kosmosie”

Zajęcia codziennie w godz. 11:00 - 15:00 obejmują warsztaty, spacery tematyczne, pogadanki aktywizujące i zabawy z rówieśnikami. Uczestnicy zostaną podzieleni na dwie grupy wiekowe (6-11 lat i 12-16 lat). Zajęcia codziennie są inne, a program będzie uzależniony od liczby uczestników oraz warunków pogodowych.

Ramowy program „Tygodnia w Kosmosie”:

2 sierpnia (poniedziałek)- zajęcia w Ogrodzie Doświadczeń (UWAGA! Zbiórka w OD!)

3 sierpnia (wtorek) - spacer „Tajemnice Podgórza i legenda o Królu Kraku” lub warsztaty “Kuchnia molekularna”

4 sierpnia (środa) - warsztaty plastyczne „Kosmos w pudełku" lub spacer „Sekrety Kazimierza”

5 sierpnia (czwartek) - spacer „Gdyby Król Krak jeździł tramwajem..." lub warsztaty plastyczne „Kosmos w pudełku"

6 sierpnia (piątek) - warsztaty „Kuchnia molekularna" lub gra miejska SPINGO.

Cena biletu za dziecko (os/dzień): 50 zł*

Ilość uczestników: 15 osób w grupie (w sumie maksymalnie 30 osób). Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja. 

Na zajęcia uczestnicy potrzebują wziąć ze sobą: coś do jedzenia i picia (w zależności od potrzeb), bluzę, parasol (lub kurtkę przeciwdeszczową), czapkę / kapelusz na głowę, krem z filtrem.

„Dni św. Wawrzyńca''

7-8 sierpnia - Dni św. Wawrzyńca - Weekend Rodzinny

10 sierpnia - Dni św. Wawrzyńca - Gramy, spacerujemy

7 sierpnia, sobota

godz. 13:00 „Geniusz z Galicji" - spektakl kamishibai i warsztaty manualne dla dzieci z rodzicami.

Skąd wziął się pomysł na kamizelkę kuloodporną? Kto stworzył nowoczesną maszynę tkacką? Kiedy powstał pierwowzór telewizora i kamery? Skąd się wzięła kolorowa fotografia?
Wszystkie te elementy łączy jeden konstruktor i wynalazca – Jan Szczepanik. Tytułowy „Geniusz z Galicji” miał na swoim koncie kilkaset opatentowanych wynalazków. Choć za życia był ceniony, to po śmierci pamięć o nim zaginęła. Tymczasem z jego osiągnięć korzystamy do dziś.

Mimo dużej różnorodności wynalazków, Szczepanik wciąż powracał do fotografii. Podczas warsztatów sięgniemy do jej początków. Camera obscura (łac. ciemny pokój) to rodzaj pierwszego aparatu fotograficznego, opisywanego już w starożytności, przez który można oglądać świat do góry nogami. Podczas warsztatów skonstruujemy takie aparaty, a także wspólnie zastanowimy się jakie wynalazki ułatwiłyby nam codzienne życie.

Prowadzenie: Urszula Ziober-Flieger**

Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 5-11 lat wraz z rodzicem

Cena biletu za parę dziecko i rodzic: 40 zł*

Ilość uczestników: maksymalnie 30 osób

Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja. 

godz. 16:00 „Rowerowy Dom Kultury - podróż wokół polskich granic” - prelekcja podróżnicza Urszuli Ziober-Flieger**  

Co sprawia, że cienka linia na mapie tak wiele może zmienić w życiu? Granica stała się główną bohaterką tej podróży. Towarzyszyła podróżniczce bezustannie przez prawie trzy miesiące. Zarówno w tym fizycznym wymiarze; w postaci słupków, pasów zaoranej ziemi i drutów kolczastych, ale także w sferze mentalnej, jako granica ludzkiej wytrzymałości, pojmowania, tolerancji i zrozumienia wobec wszystkich i wszystkiego, co znajduje się „po drugiej stronie”.

Ponad 4000 kilometrów. 32 warsztaty i niezliczona ilość spotkań z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Wszystko po to, by sprawdzić jak wygląda Polska. Czego zazdroszczą mieszkańcy Wschodu, tym na Zachodzie? O czym marzą ci na Północy i na co narzekają ci na Południu?
I jakie ma to znaczenie, że mieszka się tak blisko granicy. Granicy, za którą żyją ludzie – zupełnie inni niż my. A może właśnie tacy sami?

Cena biletu od osoby: 19 zł*

Ilość uczestników: maksymalnie 30 osób

Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja. 

8 sierpnia, niedziela

godz. 12:00 (zbiórka godz. 11:00-11:45)

I Krakowski przejazd kolorowych cyklistów

Pierwszy w historii Krakowski Przejazd Kolorowych Cyklistów, który odbędzie się w ramach „Dni św. Wawrzyńca” - Weekend rodzinny.

Uczestnicy powinni udekorować swoje pojazdy i przebrać się w jak najbardziej kolorowe stroje. Można udekorować rowery kwiatami, wstążkami, kosmicznymi elementami, pluszakami, elementami związanymi z symboliką Krakowa.

Spokojny, wręcz spacerowy przejazd rozpocznie się o godz. 12:00 na dziedzińcu Muzeum Inżynierii Miejskiej. Trasa biegnie przez Bulwary Wiślane, Planty, następnie ul. Mikołaja Kopernika do Ronda Mogilskiego i Grzegórzeckiego, by Bulwarami powrócić do Muzeum (niecałe 10 km). „Kolorowi cykliści” poruszać się będą w maksymalnie trzech grupach 15-osobowych prowadzonych przez reprezentantów Muzeum. Trasa wiedzie wyłącznie ścieżkami rowerowymi i przystosowanymi do ruchu rowerów.

W przejeździe może wziąć udział każdy! Jednak dzieci poniżej 13 roku życia muszą być pod opieką osoby dorosłej, a młodzież w wieku 13-18 lat jadąca samodzielnie musi mieć zgodę.

Regulamin przejazdu, łącznie z kartami zgłoszeniowymi i zgodami dostępny jest tutaj:

https://www.mim.krakow.pl/regulaminy

Zgłoszenia przyjmowane są do środy 4 sierpnia do godz. 17:00.

Cena biletu zgodna z cennikiem Muzeum: https://www.mim.krakow.pl/godziny-otwarcia

Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja przez kartę zgłoszeniową na adres mailowy:jadwiga.marchwica@mim.krakow.pl. Warunkiem uczestnictwa w przejeździe jest otrzymanie potwierdzenia zgłoszenia i nadania numeru startowego.

godz. 15:00 „Geniusz z Galicji" - spektakl kamishibai i warsztaty manualne dla dzieci z rodzicami

Skąd wziął się pomysł na kamizelkę kuloodporną? Kto stworzył nowoczesną maszynę tkacką? Kiedy powstał pierwowzór telewizora i kamery? Skąd się wzięła kolorowa fotografia?
Wszystkie te elementy łączy jeden konstruktor i wynalazca – Jan Szczepanik. Tytułowy „Geniusz z Galicji” miał na swoim koncie kilkaset opatentowanych wynalazków. Choć za życia był ceniony, to po śmierci pamięć o nim zaginęła. Tymczasem z jego osiągnięć można korzystać do dziś.

Mimo dużej różnorodności wynalazków, Szczepanik wciąż powracał do fotografii. Podczas warsztatów wrócimy do jej początków. Camera obscura (łac. ciemny pokój) to rodzaj pierwszego aparatu fotograficznego opisywanego już w starożytności, przez który można oglądać świat do góry nogami. Podczas warsztatów będzie okazja skonstruować takie aparaty, a także zastanowić się jakie wynalazki mogłyby ułatwić codzienne życie.

Kamishibai to technika opowiadania historii z wykorzystaniem ilustrowanych papierowych plansz wywodząca się z Japonii, jest to oryginalne połączenie książki z teatrem.

Prowadzenie: Urszula Ziober-Flieger**

Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 5-11 lat wraz z rodzicem

Cena biletu za parę dziecko i rodzic: 40 zł*

Ilość uczestników: max 25 osób

Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja. 

godz. 17:00 „Jednak nie zamiorzli! - rowerowa podróż z Rosji do Mongolii przez góry Ałtaj” Prelekcja podróżnicza Urszuli Ziober-Flieger**

Spotkanie z uczestnikami najtrudniejszego, najbardziej wymagającego i najbardziej niebezpiecznego etapu pierwszej w historii rowerowej sztafety dookoła świata Bike Jamboree.  Na swojej blisko 1200-kilometrowej trasie przez góry Ałtaj. Świętego Mikołaja przyjmowali w namiotach rozbitych w przyczepie tira, wigilię Bożego Narodzenia spędzili na granicy rosyjskiej, a Nowy Rok 2018 przywitali w Mongolii. Spotkali się z prawdziwym szamanem, mieli czworonożnego przewodnika stada i głęboko wierzą w to, że przez najbardziej tajemniczą przełęcz Czike-Taman przeprowadził ich bezpiecznie dobry duch. Przede wszystkim jednak przez cały czas było zimno. Co i jak szybko zamarza przy temperaturze -40 stopni Celsjusza? Czy zimą lepiej jeździ się z górki czy pod górkę? I ile kilometrów można przejechać z sakwami na single-speedzie po mongolskich bezdrożach? Odpowiedzi uzyskacie podczas prelekcji „Jednak nie zamiorzli!”.

Cena biletu od osoby: 19 zł*

Ilość uczestników: maksymalnie 30 osób. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja. 

10 sierpnia -  „Dni św. Wawrzyńca” - gramy, spacerujemy

godz. 12:00 „Święty w ulicy zaklęty” - gra miejska dla rodzin

Co łączy św. Wawrzyńca z Krakowem? Może nie tylko urokliwa uliczka na Kazimierzu, przy której mieści się Muzeum Inżynierii Miejskiej? Odbędą się gry dla rodzin, dzięki którym będziecie mogli poznać fascynujące historie z życia św. Wawrzyńca… i nie tylko!  Jest to okazja, żeby przyjrzeć się bliżej tej postaci jak i dowiedzieć się więcej o miejscach, które nas otaczają.

Każda drużyna dostanie pakiet prowadzący po kolejnych punktach i zawierający ciekawostki, zadania i materiały informacyjne. Gra odbywa się na terenie ul. Św. Wawrzyńca i dziedzińcu MIM, jest więc odpowiednia także dla młodszych uczestników. Wszystkie grupy wyruszą na poszukiwania o jednym czasie, a najszybsza drużyna, która wróci do Muzeum i przedstawi prowadzącemu wszystkie wypełnione poprawnie zadania otrzyma specjalny pakiet-niespodziankę z muzealnymi gadżetami! Dla pozostałych uczestników, będą drobne upominki, aby w dniu św. Wawrzyńca nikt nie został bez podarunku.

Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja. Koszt uczestnictwa całej grupy to 40 zł*. Każdy kolejny Uczestnik proszony będzie o wykupienie biletu w cenie 19 zł*

godz. 17:00 Spacer „Sub auspiciis!'' -  szlakiem nazewnictwa ulic i ich zabytków

Synagogi, domy modlitw, kościoły - dziś Kazimierz to dzielnica Krakowa z przepięknymi zabytkami, ale dawniej było to tętniące własnym życiem i kulturą miasto. Przez lata żyli tu, mieszkali i pracowali ludzie najróżniejszych profesji, ich działalność do dziś pozostawia trwały ślad w funkcjonowaniu i kształcie dzielnicy. Kim byli ci ludzie i gdzie można zobaczyć dziś ślady po nich? Czy dawni mieszkańcy Kazimierza odnaleźliby się w dzisiejszym gąszczu uliczek i pomiędzy kawiarniami, foodtruckami i turystami? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie spacerując wspólnie z nami.

Cena biletu: 19 zł* Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja. 

14 sierpnia

godz. 12:00  Spacer  „Rewolucyjny Kraków”

Spacery przygotowane i prowadzone przez licencjonowanego przewodnika po Krakowie pozwalają na poznanie ciekawych miejsc i niezwykłych historii ludzi związanych z inżynierią miejską i nauką. Idąc ulicami miasta będzie można odkrywać tajemnice i rozwiązywać wiele zagadek z przeszłości.

Prowadzenie: Wojciech Zabielski

Cena biletu: 19 zł*  Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja. 

15 sierpnia, godz. 12:00 Spacer „Na znak! Bohaterowie miasta w przestrzeni Krakowa”

Bohaterowie towarzyszą nam codziennie. Często nawet o nich nie wiemy, chociaż ich czyny i pamiątki po nich są obecne w codzienności mieszkańców Krakowa. Towarzyszą nam w formie małych tabliczek z imionami ulic, mostów czy parków. Podczas spaceru „Na znak!” można się dowiedzieć między innymi, kim był Lewko, co wiąże porucznika Stawarza z Podgórzem, gdzie znajduje się ulica Jakuba oraz dlaczego na Kazimierzu mamy ulicę św. Wawrzyńca. Ten nietypowy spacer prowadzi szlakiem historycznych postaci, które zostały upamiętnione w przestrzeni miejskiej Kazimierza i Podgórza. By poznać się z nimi bliżej podczas wspólnej podróży szlakiem nazewnictwa ulic i ich zabytków.

Cena biletu: 19 zł* Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja. 

Początek spaceru: Dziedziniec Muzeum Inżynierii Miejskiej.

29 sierpnia, godz.12:00 Spacer „W zdrowym ciele… - medycznym szlakiem”

Medycyna była jednym z trzech wydziałów założonego w 1364 r. w Krakowie uniwersytetu. Prawdopodobnie oprócz profesora medycyny reprezentował go także profesor astronomii, który wykładał astrologię będącą przez długi czas nieodłączną częścią medycyny. Co ciekawe na początku wszystkie zajęcia odbywały się na zamku na Wawelu. Po odnowieniu Akademii jedną z największych postaci XVI w. stał się jej rektor lekarz i historyk Maciej z Miechowa (1457-1523), który za swoje zasługi nazwany został polskim Hipokratesem. Gdzie więc, jeśli nie w Krakowie, odbywać się powinien spacer przybliżający historię polskiej medycyny?

Inżynierię i medycynę wiele łączy; obie dyscypliny polegają na rozwiązywaniu problemów przy użyciu wiedzy, doświadczenia, a także intuicji. Obie też często proponują rozwiązania zanim jeszcze pewne zjawiska zostaną do końca wyjaśnione i udowodnione w sposób naukowy. Różne to bywały rozwiązania, niektóre z nich zupełnie nas dziś zadziwiają.

Spacer szlakiem balwierzy, cyrulików, medyków, chirurgów, szlakiem upuszczanie krwi, medycznych zabiegów katowskich i lewatyw.

Spacery przygotowane i prowadzone przez licencjonowanego przewodnika po Krakowie. Prowadzenie: Wojciech Zabielski

Cena biletu: 19 zł*

Początek spaceru: Dziedziniec Muzeum Inżynierii Miejskiej.

Spacer potrwa około 2,5 godziny. Zakończy się przy kościele Dominikanów.

Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja.

* Przy zakupie biletów na nasze wydarzenia zachęcamy do skorzystania ze zniżek w ramach:

- Krakowskiej Karty Rodzinnej

- Krakowskiej Karty Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem

- Karty Krakowskiej

- karty #zwiedzajKraków

Odpowiedni dokument uprawniający do zniżki należy okazać przy zakupie biletu w kasie.

** Urszula Ziober-Flieger - absolwentka Wzornictwa na wydziale artystycznym Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu oraz Dwulatki - szkoły praktyk animacyjnych prowadzonej  przez Centrum Praktyk Edukacyjnych w Poznaniu. Prezeska Stowarzyszenia Zielona Grupa, odpowiedzialna za kierunek rozwoju stowarzyszenia, Domu Sąsiedzkiego i wydawnictwa Kreatibaj. Inicjatorka metody pracy dydaktycznej techniką kamishibai. Dwukrotna Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Autorka książki „Spódniczka ze starej podszewki" oraz licznych ilustrowanych opowieści dla dzieci oraz scenariuszy warsztatów edukacyjnych. 

-----

Informacje i rezerwacja przyjmowane są telefonicznie - 12 428 66 00 wew. 11 (od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00-16:00) lub mailowo: rezerwacja@mim.krakow.pl.

Zajęcia edukacyjne w Ogrodzie Doświadczeń sierpień 2021 rok

W Ogrodzie Doświadczeń im. St. Lema odbędą się zajęcia edukacyjne, które dostępne są w ramach biletu wstępu, ale wymagana jest każdorazowa rezerwacja. Podczas krótkich warsztatów dzieci dowiedzą się między innymi jak obserwować planety, jak działa pokój Amesa, taumatrop czy albedo. Wspólnie z instruktorem wykonają niektóre proste urządzenia. Prowadzący zajęcia wyjaśnia między innymi, jak powstają chmury i jak działa obieg wody w przyrodzie.

Zajęcia przygotowane są dla rodzin z dziećmi od 7 lat.

1 sierpnia, godz.: 16.30, 17:00

Słońce w roli głównej

"Jeśli słoneczna pogoda dopisze, będziemy oglądać tarczę Słońca przez bezpieczny dla oczu filtr. Na zajęciach wyznaczymy godzinę za pomocą zegara słonecznego oraz  wyznaczymy kierunek północny wykorzystując wcześniej zaobserwowaną pozycję Słońca."

3 sierpnia, godz. 16:30, 17:00

11 sierpnia, godz. 14:30, 15:00

Proste iluzje optyczne

"Na zajęciach poznamy kilka sposobów, które wywołują iluzję ruchu nieruchomych obrazków. Dowiemy się również co to jest i na jakiej zasadzie działa pokój Amesa.

Wykonamy także taumatrop, który był jedną z pierwszych zabawek optycznych."

8, 28 sierpnia, godz. 16:30, 17:00

Zegar nocny

"Na zajęciach uczestnicy wykonają model zegara nocnego, gdzie za pomocą wybranych gwiazd, można wyznaczyć godzinę."

14 sierpnia, godz. 16:30, 17:00

Zapach w roli głównej

"Zapraszamy na zajęcia na których dowiemy się jak otrzymać lawendowy olejek eteryczny oraz oliwkę o zapachu lawendy."

18 sierpnia, godz. 16:30, 17:00

Czym są chmury?

"Na zajęciach wyjaśnimy czym są i jak powstają chmury. Spróbujemy obliczyć ile waży chmura. W czasie zajęć wykonamy atlas podstawowych chmur."

25 sierpnia, godz. 16:30, 17:00

Kiedy z nieba pada deszcz?

"Na zajęciach wyjaśnimy zjawiska opadów atmosferycznych. Na podstawie wykonanego prostego modelu wyjaśnimy, jak wygląda obieg wody w przyrodzie."

---

Udział w ww. zajęciach ramach biletu wstępu do Ogrodu Doświadczeń.

Czas trwania 20 minut.

Prosimy o wcześniejszą rezerwację.

Informacje i rezerwacje:

tel. 12 428-66-00 wew. 11 lub e-mail: ogrod@mim.krakow.pl 

Ogród oferuje także zajęcia skierowane do grup zorganizowanych, oferta tematów dostępna jest na stronie https://www.ogroddoswiadczen.pl/informacje-dla-grup-zorganizowanych

Strefa kreatywności otwarta!

W Muzeum Inżynierii Miejskiej czynna jest Strefa kreatywności - to przestrzeń przygotowana do prowadzenia zajęć edukacyjnych przy użyciu klocków o dużych rozmiarach. Dzieci mogą zbudować swój własny świat, pełen obiektów zaprojektowanymi w ich wyobraźni. Klocki są bardzo funkcjonalne. Stwarzają możliwość wartościowej i rozwojowej zabawy. Sprzyja jej swobodna, nieskrępowana aktywność w specjalnie przygotowanej przestrzeni edukacyjnej. 

Zabawa klockami wspomaga rozwój umiejętności społecznych, pracy w zespole, ale pozwala też na samodzielność. Bawiące się dzieci są w ciągłym ruchu angażującym zarówno emocjonalne, jak i intelektualne.

Również będzie możliwe wzięcie udziału w tematycznych zajęciach, w których uczestnicy będą mogli zbudować miasto przyszłości, mapę okolicy, słynne budowle czy zaprojektowane przez siebie domy marzeń.


---

Godziny otwarcia: od wtorku do niedzieli w godzinach 11.00-18.00

 

Zajęcia tematyczne dla grup zorganizowanych: od wtorku do piątku w godzinach od 11:00 do 17:00. 

Zajęcia tematyczne dla osób indywidualnych: w każdą sobotę i niedzielę o godzinach: 11:00 i 15:00.

 

Cena biletu dla indywidualnych zwiedzających zgodna z cennikiem Muzeum:

bilet normalny - 18 zł 

bilet ulgowy - 14 zł 

bilet rodzinny (2 osoby dorosłe i 2 dzieci lub 1 osoba dorosła i 3 dzieci) - 50 zł 

Cena biletu dla grup zorganizowanych: 19 zł

Informacje i rezerwacje mailowo: rezerwacja@mim.krakow.pl oraz telefonicznie od poniedziałku do piątku, w godzinach: od 8:00 do 16:00  12-428 -66-00 wew. 11.

Krakowska Karta Rodzinna oraz Krakowska Karta Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem - 50% zniżka na bilety.
Karta Krakowska - 20% zniżka na bilety.
Karta Dużej Rodziny - 20% zniżki na bilety normalne i ulgowe.
Posiadaczom legitymacji działacza opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych z powodów politycznych, dziennikarzom na podstawie legitymacji prasowej, przewodnikom miejskim  przysługuje bilet w cenie 1 zł. 
Karta #zwiedzajKrakow - 20% zniżka na bilety (obowiązuje w trakcie trwania programu).