Radio Kraków

Patronaty

VII MAŁOPOLSKIE TARGI ŻYWNOŚCI "ZASMAKUJ Z UR" ORAZ XXIII MAŁOPOLSKA GIEŁDA AGROTURYSTYCZNA

W weekend od 25 do 26 września w godzinach od 10:00 do 16:00 na terenie zabytkowego folwarku Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie przy ul. Balickiej 253 już po raz siódmy odbywać się będą Małopolskie Targi Żywności „Zasmakuj z UR” połączone z XXIII Małopolską Giełdą Agroturystyczną. Oficjalne otwarcie wydarzenia z udziałem władz Uczelni zaplanowano na 25 września na godzinę 11:00. W programie Targów znalazły się m.in.: wykłady, pokazy kulinarne, porady żywieniowe, występy zespołów artystycznych, animacje i zabawy dla dzieci oraz prezentacje i konkursy.

Wolałbym nie … czyli sezon 2021/2022 w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

W nadchodzącym sezonie Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie skupi się na indywidualistach, sceptykach i ekscentrykach – osobowościach, które nie idą ani z prądem, ani pod prąd. Pozostają w miejscu, pozostają sobą, nie zmieniają swoich przekonań. Cytat z książki „Kopista z Bartleby. Historia z Wall Street” Hermana Melville’a: „Wolałbym nie” staje się hasłem przewodnim sezonu 2021/2022.

Premiera w STU - Trzy siostry w reż. Krzysztofa Jasińskiego - 24 i 25 września

NCK – II połowa września

W drugiej połowie września Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza na koncerty, taneczne spektakle, podróżnicze filmy, spotkanie z literaturą i wystawy. Szczegółowy program wrześniowych wydarzeń na www.nck.krakow.pl

„Współczesne wyzwania gospodarowania nieruchomościami” - konferencja naukowo-dydaktyczna

W dniach 19-21 września 2021 r. obędzie się konferencja z okazji jubileuszu pracy naukowo-dydaktycznej prof. dr. hab. Adama Nalepki i prof. dr. hab. Stanisława Belniaka oraz 50-lecia założenia Katedry Ekonomiki Nieruchomości i Procesu Inwestycyjnego.

25 Jubileuszowy koncert Last Night of the Proms in Cracow.

18 września – Opera Krakowska, godz. 19.

ETNOGRAFICZNYM OKIEM | otwarte warsztaty rysunku w Muzeum Etnograficznym

Po rocznej przerwie wracamy do stacjonarnej formuły cyklu warsztatów rysunku pn. „Etnograficznym okiem”. W tegorocznej odsłonie jesienno-zimowej będziemy przyglądać się z bliska konkretnym przestrzeniom i eksponatom w Muzeum

Pada i pada, a nam grozi susza – dlaczego? Zapraszamy na debatę inaugurującą projekt „Hydrozagadka – jak wygrać z suszą?”

Jak wygląda sytuacja Polski w kontekście zasobów wodnych i zapotrzebowania na wodę? Jakie praktyki w gospodarowaniu wodą pogłębiają kryzys hydrologiczny, a jakie są skuteczną formą walki z suszą? Jakie zmiany w rolnictwie, planowaniu urbanistycznym i funkcjonowaniu gospodarstw domowych są konieczne, by przeciwdziałać suszy?

II Symfonia Szymanowskiego w pierwotnej wersji

W piątek, 17 września 2021 roku o godz. 19.30 w sali koncertowej Filharmonii Krakowskiej oraz dzień później – 18 września 2021 o godz. 19.30 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, wystąpi Orkiestra Filharmonii Krakowskiej pod batutą swojego szefa artystycznego – Alexandra Humali.

Pierwsza edycja Festiwalu Chórów Chłopięcych w Krakowie

W dniach od 13 do 19 września 2021, w Filharmonia Krakowska organizuje pierwszą edycję Festiwalu Chórów Chłopięcych w Krakowie. W ramach festiwalu zaprezentuje się kilka chórów chłopięcych – z Tarnowa, Wrocławia i Lublina, a także Chór Chłopięcy Filharmonii Krakowskiej, który w tym roku świętuje jubileusz 70-lecia swojego istnienia.

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię