Radio Kraków

Patronaty

Wystawa sztuki współczesnej "XXII Salon Sztuki POLART 2022"

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka i Stowarzyszenie Twórcze POLART zapraszają na wystawę sztuki współczesnej "XXII Salon Sztuki POLART 2022" w Zamku Żupnym w Wieliczce.

Zapraszamy na jesienne wydarzenia do Muzeum Fotografii w Krakowie!

VI Krakowski Festiwal Akordeonowy

W dniach 9-16 października (od niedzieli do niedzieli) odbędzie się VI edycja Krakowskiego Festiwalu Akordeonowego. Koncerty i towarzyszące im wydarzenia odbędą się na terenie Krakowa oraz Miasteczka Galicyjskiego i Parku Etnograficznego w Nowym Sączu.

Wystawa Beaty Stankiewicz i Krzysztofa Klimka Porządek rzeczy

ET IN ARCADIA EGO - Cykl wystaw w Otwartej Pracowni

I Ogólnopolska Konferencja "Żyj z sensem - Logoterapia jako odpowiedź na kryzys egzystencjalny człowieka"

Konferencja ma na celu ukazanie możliwości zastosowania logoterapii i myśli V. E. Frankla w różnych obszarach funkcjonowania człowieka zagrożonego kryzysem egzystencjalnym oraz zaprezentować program logo-profilaktyczny “CUDER - Żyj z sensem”.

Aktywna Małopolska – wspieramy aktywność fizyczną mieszkańców Małopolski

Projekt Aktywna Małopolska to cykl zajęć prowadzonych w ramach różnych aktywności sportowych, na terenie województwa małopolskiego, przeznaczony dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Pomysłodawcą i realizatorem programu jest Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Gniazdo w Zakopanem, które pozyskało na jego realizację środki z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Stokłosa współcześnie i etnicznie

18 października w ICE Kraków będzie miało miejsce prawykonanie Wariacji ludowych –utworu skomponowanego na specjalne zamówienie Sinfonietty Cracovii przez Jana Stokłosę, współtwórcę nagrodzonych Fryderykiem Pieśni współczesnych. Projekt jest owocem współpracy Sinfonietty Cracovii oraz festiwalu EtnoKraków/Rozstaje. Wariacje ludowe zabrzmią w październiku w sali teatralnej S2 ICE Kraków jako epilog festiwalu, dzięki wsparciu Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca.

Wernisaż wystawy Zdzisława Słoniny

„Zdzisław Słonina – Rzeźba, Malarstwo na Szkle, Fotografia – 45 lat pracy twórczej. Zapraszamy na wernisaż wystawy, który odbędzie się 1 października o godz. 16.00 w Centrum Kultury filia Stara Szkoła we Wrząsowicach, ul. Pileckiego 7

Uroczyste obchody jubileuszu - 175 lat kolei w Krakowie 13-16.10.2022 r.

Wydarzenie wiąże się z datą 13 października 1847 r., kiedy to pierwszy pociąg odjechał z Krakowa w kierunku Mysłowic - włączając tym samym Miasto w powstającą wówczas europejską sieć kolei żelaznych.

"Do słów" - koncert Chóru Polskiego Radia

2022 to niezwykły rok dla polskiej kultury - mija w nim 200 lat od pierwszego wydania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza, dzieła uznawanego za manifest rodzimego romantyzmu.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię