Radio Kraków

Pożar w Nowej Białej

Minister rolnictwa przekazał sprzęt pogorzelcom w Nowej Białej

Sprzęt rolniczy dla najbardziej poszkodowanych w pożarze mieszkańców Nowej Białej (Małopolskie) przekazał we wtorek minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda. Wyraził on nadzieję, że dzięki wsparciu gospodarze będą mogli prowadzić produkcję rolną.

W parafii w Nowej Białej odprawiono mszę dziękczynną za tych, którzy pomogli pogorzelcom

W parafii w Nowej Białej na Spiszu odprawiono w niedzielę mszę św. za darczyńców, dzięki którym Caritas Archidiecezji Krakowskiej przekazała poszkodowanym w czerwcowym pożarze ponad 5 mln zł.

Ponad 4,8 mln zł ofiarowali wierni na pomoc pogorzelcom z Nowej Białej

Ponad 4,8 mln zł zebrali wierni Archidiecezji Krakowskiej dla pogorzelców z Nowej Białej. Był to odzew na apel metropolity krakowskiego abpa Marka Jędraszewskiego, który dzień po tragicznym pożarze zaapelował o pomoc.

Miesiąc od pożaru w Nowej Białej. Trwa odbudowa spalonych budynków

Od pożaru w Nowej Białej minął miesiąc. Na miejscu tragedii prowadzone są już prace budowlane. Powstają nowe budynki, a część z nich ma już wysokość pierwszego piętra. Przypomnijmy, w czerwcowym pożarze zniszczone zostało 25 domów i kilkadziesiąt budynków gospodarczych.

Nowa Biała: już ponad 2 miliony 600 tysięcy przekazano na pomoc poszkodowanym w pożarze

Na konto gminy Nowy Targ przekazano już ponad 2 miliony 600 tysięcy złotych. To pieniądze dla poszkodowanych w pożarze na terenie Nowej Białej, do którego doszło 19 czerwca. Aktualnie samorząd stara się o kolejne 800 tysięcy złotych, tym razem na remont i odbudowę budynków gospodarczych.

Okna w darowiźnie dla pogorzelców z Nowej Białej

Stolarkę okienną dla najbardziej poszkodowanych w pożarze mieszkańców Nowej Białej przekaże w darowiźnie firma PAGEN - małopolski producent okien, drzwi, rolet i bram garażowych – poinformował w środę biuro prasowe wojewody małopolskiego.

Sądeczanie wsparli mieszkańców Nowej Białej

Do Nowej Białej na Podhalu wciąż docierają dary z całej Polski. Pogorzelców wsparli także mieszkańcy Nowego Sącza. W ciągu czterodniowej zbiórki sądeczanie zebrali kilkaset kilogramów artykułów spożywczych, środków czystości i higieny osobistej, a także wiaderka, mopy, ubrania oraz worki na śmieci.

Pomoc dla Nowej Białej płynie z wielu zakątków województwa i kraju

50 tysięcy złotych przekaże Nowej Białej gmina Trzebinia. Tak zdecydowali radni. Jak wyjaśniał burmistrz Jarosław Okoczuk, to wyraz solidarności i troski o sąsiadów. Pieniądze mają zostać przekazane na pomoc pogorzelcom. W piątek również drewno na odbudowę domów dla poszkodowanych przekażą Lasy Państwowe.

1 mln zł przekazanych dla najbardziej poszkodowanych rodzin z Nowej Białej

1 mln zł z rezerwy celowej budżetu państwa trafi do pięciu rodzin z Nowej Białej, których domy zgodnie z decyzją nadzoru budowlanego po niedzielnym pożarze muszą być rozebrane.

11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej wspiera pogorzelców z Nowej Białej

Udrażniają drogi, pomagają strażakom w rozbiórce budynków, roznoszą żywność i wodę, rozdzielają dary zebrane dla ofiar pożaru w Nowej Białej koło Nowego Targu. Kilkudziesięciu przeszkolonych żołnierzy 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej od rana realizuje zadania wytyczone przez sztab kryzysowy.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię