Radio Kraków

pomoc dla Ukrainy

Kwatera pamięci dla Ukraińców na Cmentarzu Rakowickim

W Tarnowie trwa zbiórka darów, które trafią do Ukraińców walczących na froncie

To pokłosie spotkania prezydenta Tarnowa, Romana Ciepieli z przewodniczącym Rady Miejskiej Tarnopola, Igorem Hirchakiem. Podczas rozmów przewodniczący poprosił o pomoc w formie przekazania ciepłych śpiworów.

Ok. tysiąca Ukrainek skorzystało już z Centrum Pomocy dla Kobiet w Ciąży oraz Mam z Noworodkami

W Krakowie powstało miejsce, gdzie kobiety z Ukrainy mogą otrzymać kompleksowe wsparcie okołoporodowe. Centrum Pomocy dla Kobiet w Ciąży oraz Mam z Noworodkami działa przy ul. Piłsudskiego 29, w świeżo wyremontowanym budynku.

"Szafa Dobra" szuka wolontariuszy do nowej lokalizacji

Potrzebni wolontariusze, by pomagać w „Szafie Dobra” wspierającej uchodźców z Ukrainy. W Krakowie otwarta została właśnie nowa filia szafy - przy ulicy Śniadeckich 3. Będzie działać w poniedziałki i wtorki od 10 do 16. W tym miejscu wydawane będą tylko bielizna i buty.

Arcybiskup Eugeniusz Popowicz spotkał się z wiernymi z Ukrainy

Greckokatolicki biskup przemysko - warszawski spotkał z wiernymi z Ukrainy, którzy zamieszkali w Tarnowie i okolicy. Msze w obrządku greckokatolickim były odprawiane w kościele akademickim przy ulicy Dwernickiego w Tarnowie jeszcze przed pandemią. Wrócono do nich po tym jak do Tarnowa i okolicy przyjechali Ukraińcy uciekający przed wojną.

Politechnika Krakowska kształci specjalistów, którzy będą brali udział w odbudowie Ukrainy

Politechnika Krakowska rozpoczęła kształcenie specjalistów, którzy będą brali udział w odbudowie Ukrainy. Prawie 100 ukraińskich studentów na kierunkach transport i budownictwo będzie poznawać jednocześnie normy ukraińskie i europejskie. Z prof. Andrzejem Szaratą, dziekanem Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej rozmawiał Jacek Bańka.

Zakopane: pomoc Ukrainie wciąż potrzebna, trwa zbiórka darów

Władze Zakopanego kolejny raz apelują do mieszkańców o pomoc materialną dla uchodźców z Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w mieście pod Giewontem.

Blisko 40 tys. Ukraińców przebywających w Krakowie ma nadany numer PESEL

Już blisko 40 tys. Ukraińców ma w Krakowie nadany numer PESEL – poinformował w czwartek magistrat.

Tarnowianie włączyli się do zbiórki śpiworów dla ukraińskiej armii

Już kilkadziesiąt śpiworów Tarnowianie podarowali ukraińskiej armii. Podczas wizyty w Tarnowie przewodniczącego Rady Miejskiej Tarnopola, Igora Hirchaka padła prośba o pomoc w postaci śpiworów, na których brak cierpią żołnierze walczący z rosyjską agresją na pierwszej linii frontu.

W krakowskich ośrodkach przebywa blisko 700 uchodźców z Ukrainy

Miejskie ośrodki, w których przebywają w Krakowie uchodźcy z Ukrainy wciąż są pełne. Obywatele Ukrainy przystosowują się tam do życia w naszym kraju, uczą się języka, dostają też pomoc w znalezieniu pracy. To też miejsce gdzie znajdują wsparcie, a także nawiązują przyjaźnie.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię