Radio Kraków

pomoc dla Ukrainy

Tarnów zbiera śpiwory dla ukraińskich żołnierzy

Rozpoczynamy w Tarnowie zbiórkę śpiworów dla ukraińskich żołnierzy. Codziennie przyjmowane będą w siedzibie tarnowskiej Straży Miejskiej przy ul. Nadbrzeżnej Dolnej – poinformował w czwartek rzecznik prezydenta miasta Ireneusz Kutrzuba.

Kluby integracyjne dla uchodźców z Ukrainy – w Krakowie i Harmężach

Doradztwo, warsztaty i szkolenia oraz pomoc psychologiczna – na to mogą liczyć wszyscy uchodźcy z Ukrainy, którzy zgłoszą się do franciszkanów w Krakowie i w podoświęcimskich Harmężach. W tych dwóch miejscach ruszyły tzw. kluby integracyjne dla osób zmuszonych do ucieczki przed wojną. „U franciszkanów w Krakowie i Harmężach uchodźcy z Ukrainy znaleźli gościnę. Tutaj, ale także na terenie sąsiednich powiatów znajdują i znajdą pomoc” – powiedział w poniedziałek na konferencji prasowej Wojciech Król, koordynator projektu „Kluby integracyjne dla uchodźców z Ukrainy”.

1599 laptopów zebrano w ramach akcji #LaptopyDlaUkrainy

1599 laptopów o szacowanej wartości ponad 1,8 mln zł zebranych podczas akcji #LaptopyDlaUkrainy trafiło do uchodźców z Ukrainy. Urządzenia przekazały przede wszystkim międzynarodowe korporacje działające w Krakowie.

"Szafa Dobra" w galerii Plaza zakończyła swoją działalność

Od 11 marca do końca sierpnia, w dawnym CH Plaza działał magazyn dla uchodźców „Szafa dobra”, w którym była wydawana odzież, obuwie i bielizna. Udzielono w nim pomocy prawie 80 tys. osób i wydano ponad 600 tys. sztuk asortymentu.

Dom Rekolekcyjny w Błoniu od pół roku gości uchodźców. Żeby w nim zamieszkać, trzeba spełnić warunki

Był domem rekolekcyjnym m.in. dla kleryków, ale od pół roku placówka w Błoniu koło Tarnowa jest domem dla uchodźców z Ukrainy. W pewnym momencie schronienie znalazło tam nawet ponad 100 osób. Zostało około 60.

Ukrainki, które w Tarnowie zajęły się produkcją siatek maskujących, mają już nowy lokal

Do końca sierpnia gościny użyczył uchodźczyniom z Tarnowa tarnowski Pałac Młodzieży, ale w związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym kobiety musiały poszukać nowego miejsca pracy. Taki lokal - przestronne poddasze - zaoferowało Tarnowskie Centrum Informacji.

Ukraińscy ratownicy będą szkolić się pod okiem strażaków z Małopolski

Najpierw zajęcia teoretyczne, a po nich intensywna praktyka z profesjonalnym zespołem i nowoczesnym sprzętem - ponad 50 wyselekcjonowanych ratowników z Państwowej Służby Ukrainy do Spraw Sytuacji Nadzwyczajnych rozpoczęło szkolenia pod okiem instruktorów z małopolskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

Władze Niżyna w obwodzie czernihowskim w Ukrainie nazwali jedną z ulic Olkuską

To symboliczne podziękowanie za wsparcie okazane przez mieszkańców małopolskiego miasta w czasie wojny. W Olkuszu od pierwszych dni konfliktu działał Punkt Pomocy Ukrainie. Znaczna część przekazywanych darów trafiła właśnie do Niżyna.

Uruchomiono infolinię dla ukraińskich uczniów i studentów oraz ich rodzin

Infolinię dla ukraińskich uczniów, studentów oraz ich rodzin i opiekunów uruchomiły Ministerstwo Edukacji i Nauki wraz Funduszem Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF) i z Polskim Centrum Pomocy Międzynarodowej – poinformowało MEiN w czwartek.

Debata w Radiu Kraków w Święto Narodowe Ukrainy. WIDEO

O solidarności z narodem ukraińskim, pomocy uchodźcom i bilansie trwającej od pół roku inwazji Rosji na Ukrainę rozmawialiśmy z gośćmi Radia Kraków.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię