Radio Kraków

Noc Muzeów 2022

Noc Muzeów będzie mieć także nowosądecką odsłonę

W sobotę od godz. 14.00 na zwiedzających czeka Dom Gotycki, jeden z najstarszych budynków w Nowym Sączu, w którym prezentowana jest część stałej ekspozycji Muzeum Okręgowego. Oprócz zwiedzania sal Domu Gotyckiego i oglądania zgromadzonych w nim pamiątek, całe rodziny będą mogły brać udział w wielu przygotowanych atrakcjach - zachęca Agnieszka Małecka z Muzeum Okręgowego.

Noc Muzeów w Krakowie przyciągnęła tłumy odwiedzających

Noc Muzeów w Krakowie tradycyjnie przyciągnęła tłumy mieszkańców i turystów. W sumie swoje drzwi dla zwiedzających otworzyło ponad 50 placówek, zapraszając gości nie tylko na ekspozycje stałe i czasowe, ale też umożliwiając im wejście do miejsc na co dzień dla nich niedostępnych. Wydarzenie, które w tym roku odbyło się w piątkowy wieczór i w nocy z piątku na sobotę, obchodzone jest dzień przed innymi polskimi miastami.

Kościoły, synagoga i kilka muzeów w Oświęcimiu otwiera się dziś na nocne zwiedzanie

Po raz kolejny miasto zaprasza na Noc Muzeów. Atrakcje dla zwiedzających będą czekać od godziny 17.

Dziś Tarnowska Noc Muzeów

Kilkanaście instytucji kultury i oświaty bierze udział w tegorocznej odsłonie Tarnowskiej Nocy Muzeów. Dziś wieczorem w swoje progi zapraszają Muzeum Okręgowe, Muzeum Etnograficzne, Biuro Wystaw Artystycznych, Tarnowskie Centrum Kultury czy Muzeum Diecezjalne. Bardzo atrakcyjnie zapowiada się także wieczorne zwiedzanie Cmentarza Żydowskiego w Tarnowie.

Już dziś Noc Muzeów! Nocne zwiedzanie wraca po dwóch latach przerwy

Nocne zwiedzanie zaplanowano przede wszystkim w Krakowie, ale też w innych małopolskich miejscowościach, które zapraszają do instytucji kultury przez cały weekend. Wydarzenie w tym roku jest wyjątkowe, bo odbywa się w tradycyjnej formie po dwóch latach pandemicznej przerwy. Stąd i organizatorzy i uczestnicy są głodni przeżywania muzealnej nocy tak jak dawniej.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię