Radio Kraków

most w Kurowie

Nowy most w Kurowie został otwarty

W poniedziałek udostępniono kierowcom nowy most na Dunajcu w Kurowie k. Nowego Sącza w ciągu drogi krajowej nr 75. Inwestycja o wartości ponad 189 mln zł zrealizowano w ciągu niecałego 2,5 roku. W przyszłości obiekt znajdzie się na trasie tzw. „sądeczanki”.

Nowy most w Kurowie będzie przejezdny prawdopodobnie na Wszystkich Świętych

Nowy most w Kurowie na trasie numer 75 Brzesko - Nowy Sącz będzie przejezdny prawdopodobnie na Wszystkich Świętych. "Taki jest plan" - powiedział w rozmowie z Radiem Kraków Tomasz Pałasiński z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Wizyta premiera w Małopolsce

Premier odwiedził budowę mostu na Dunajcu w Kurowie i firmę Wiśniowski w Wielogłowach. Po południu spotkał się z mieszkańcami Starego Sącza na Rynku.

Most w Kurowie został podwieszony na linach

Nowy most w Kurowie, na drodze krajowej nr 75 uniósł się już ponad tymczasowe podpory. Płytę mostu utrzymuje w powietrzu 60 lin, których naprężanie właśnie się zakończyło. To ostatni z kluczowych etapów budowy przeprawy, która ma być otwarta w październiku tego roku.

Minister infrastruktury odwiedził budowę nowego mostu na Dunajcu

  • date_range 2021-05-24
Na nowym moście na Dunajcu w Kurowie koło Nowego Sącza montowane są już stalowe liny podtrzymujące płytę konstrukcji. To jeden z najtrudniejszych etapów prac przy budowie przeprawy, ale wszystko przebiega zgodnie z harmonogramem. W poniedziałek plac budowy odwiedził Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk, który jednak potwierdził, że budowa pozostałych elementów tzw. Sądeczanki, czyli nowej drogi łączącej Nowy Sącz z autostradą A4, znacząco się opóźnia.

Pylony mostu w Kurowie pną się w górę

  • date_range 2021-05-05
Jeden z nich jest już prawie gotowy. Przeprawa, przypomnę, powstaje w ciągu drogi krajowej nr 75 na trasie Nowy Sącz-Brzesko. Powinna być gotowa w październiku.

Konstrukcja nowego mostu w Kurowie na dk75 spięła brzegi Dunajca

  • date_range 2021-02-23
Konstrukcja budowanego mostu w Kurowie k. Nowego Sącza w ciągu drogi krajowej nr 75 we wtorek spięła dwa brzegi Dunajca. Zgodnie z planami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad samochody pojadą nową przeprawą w październiku tego roku.

Prace przy budowie nowego mostu w Kurowie koło Nowego Sącza wykonane są już w ponad 30%

  • date_range 2020-07-11
Most powstaje na drodze krajowej numer 75. Przedstawiciele budującego most polsko-węgierskiego konsorcjum zapewniają, że prace są wykonywane zgodnie z harmonogramem i zaplanowany na jesień 2021 roku termin oddania przeprawy nie jest zagrożony.

Na Dunajcu w Kurowie powstanie nowy most. Wbito symboliczną łopatę

  • date_range 2019-07-26
Od symbolicznego wbicia pierwszej łopaty zaczęła się budowa nowego mostu na Dunajcu w Kurowie na drodze krajowej 75. Nowa przeprawa zastąpi starą konstrukcję zbudowaną w 1943 r., której stan zaczyna zagrażać bezpieczeństwu podróżujących.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię