Radio Kraków

matury 2022

Na maturze dziś pisemny egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym

Maturzyści w środę zdają pisemny egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym. Po południu będą pisemne egzaminy z języka hiszpańskiego na poziomie rozszerzonym i na poziomie dwujęzycznym. Egzaminy nie są obowiązkowe.

Włodzimierz Bernacki: Trudno dziś mówić, czy obecna matura jest trudniejsza od tej, która będzie za rok

W mojej opinii trudno dziś mówić, czy obecna matura jest trudniejszą od tej, która będzie za rok - mówił w Radiu Kraków wiceminister edukacji i nauki Włodzimierz Bernacki. System oświatowy działa tak, że każdorazowo koncentrujemy się na określonym roczniku - zaznaczał nasz poranny gość.

Kolejny dzień matur, dziś egzaminy na poziomie rozszerzonym

Maturzyści rano przystąpią do pisemnych egzaminów z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym i na poziomie dwujęzycznym. Po południu będzie pisemny egzamin z filozofii. Oba egzaminy nie są obowiązkowe.

Zakończył się pisemny egzamin maturalny z angielskiego na poziomie podstawowym

Zakończył się pisemny egzamin maturalny z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Egzamin pisemny na poziomie podstawowym z wybranego języka obcego nowożytnego jest obowiązkowy. Od lat angielski jest najczęściej wybieranym przez maturzystów językiem obcym. Egzamin rozpoczął się o godz. 9.00. Trwał 120 minut.

Zakończył się egzamin maturalny z matematyki na poziomie podstawowym

Zakończył się obowiązkowy dla wszystkich abiturientów pisemny egzamin maturalny z matematyki na poziomie podstawowym. W czwartek po południu odbędzie się egzamin z historii muzyki. Przystąpią do niego tylko ci maturzyści, którzy wyrazili taką wolę.

Maturzyści: na egzaminie rozprawka na temat tradycji lub relacji z drugim człowiekiem jako źródłem szczęścia

Czym dla człowieka jest tradycja lub kiedy relacja z drugim człowiekiem staje się źródłem szczęścia – takie do wyboru były, według maturzystów, tematy rozprawki na egzaminie z języka polskiego na poziomie podstawowym. Tematy te odnosiły się do fragmentów " Pana Tadeusza" i "Nocy i dni".

Rozpoczynają się matury. Dzisiaj egzamin z języka polskiego

W środę początek matur. Blisko 290 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących, techników i szkół branżowych II stopnia przystąpi o godzinie 9.00 do obowiązkowego pisemnego egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię