Radio Kraków

koronawirus

LOT zawiesza do 3 kwietnia br. połączenia do Włoch; a do 25 kwietnia br. do Pekinu

  • date_range 2020-03-11
LOT do 3 kwietnia br. przedłuża zawieszenie połączeń z Warszawy do Mediolanu i Wenecji - poinformowała PAP spółka. Dodatkowo, przewoźnik do 25 kwietnia br. zawiesza rejsy z Warszawy do Pekinu, do 8 kwietnia z Budapesztu do Seulu. Ogranicza też loty do Tel Awiwu.

Prezydent: nie możemy ulec panice, ale nie możemy też narażać współobywateli na niebezpieczeństwo

  • date_range 2020-03-10
W sytuacji zagrożenia ważne jest odpowiedzialne zachowanie; nie możemy ulec panice, ale także nie możemy narażać naszych współobywateli na ewentualne niebezpieczeństwo - apelował we wtorkowym orędziu prezydent Andrzej Duda.

Ważne informacje dla pacjentów gorlickiego szpitala

  • date_range 2020-03-10
Gorlicki szpital od 11 marca od 6 rano wprowadza duże zmiany w postaci całodobowych środków ostrożności. Wszystko to ze względów epidemiologicznych.

Odwołane wydarzenia kulturalne

  • date_range 2020-03-10
We wtorek 10 marca rząd odwołał wszystkie imprezy masowe, które odbywają się w Polsce. Z powodu koronawirusa nie odbędą się m.in. koncerty i festiwale.

MON: u dowódcy generalnego rodzajów sił zbrojnych gen. Jarosława Miki potwierdzono obecność koronawirusa

  • date_range 2020-03-10
Po powrocie z Niemiec u dowódcy generalnego rodzajów sił zbrojnych gen. Jarosława Miki potwierdzono obecność koronawirusa. Osoby towarzyszące generałowi poddano kwarantannie - poinformowało we wtorek MON.

Koncert Santany nie odbędzie się 17 marca, organizator szuka nowego terminu

  • date_range 2020-03-10
Koncert Carlosa Santany zaplanowany 17 marca w Tauron Arenie Kraków nie odbędzie się w planowanym terminie. Liczba osób, które mogą uczestniczyć w tym koncercie przekracza 500 zatem jest ono objęte środkami zapobiegawczymi wprowadzonymi przez polski rząd – poinformował we wtorek w mediach społecznościowych organizator Live Nation Polska.

Szpital Uniwersytecki w Krakowie wstrzymuje przyjęcia na oddziały

  • date_range 2020-03-10
Szpital Uniwersytecki w Krakowie wstrzymuje przyjęcia na oddziały i przesuwa planowane zabiegi! Ma to związek z koronawirusem. Szpital informuje, ze ma ograniczeniem dostępu do środków ochrony osobistej dla personelu medycznego.

Dr Bartłomiej Biga: O wpływie koronawirusa na polską gospodarkę

  • date_range 2020-03-10
Rząd ma realne narzędzia do pomocy przedsiębiorcom, którzy stracili na skutek koronawirusa - tak uważa dr Bartłomiej Biga z Uniwersytetu ekonomicznego. Choroba w pierwszej kolejności uderzyła w branżę turystyczną oraz przewozową. O wpływie koronawirusa na polską gospodarkę z dr Bartłomiejem Bigą rozmawiał Jacek Bańka:

Anna Korfel-Jasińska: rozważamy decyzję zawieszenia zajęć na basenach

  • date_range 2020-03-10
W związku z koronawirusem władze Krakowa rozważają zamknięcie basenów, które znajdują się w szkołach samorządowych - tak informuje Anna Korfel-Jasińska, wiceprezydent Krakowa ds. edukacji. W jej ocenie problemem jest to, że z basenów korzystają także osoby spoza tych placówek. Decyzja w tej sprawie zapadnie prawdopodobnie tego popołudnia.

ZUS: za okres kwarantanny pracownikowi należą się świadczenia chorobowe

  • date_range 2020-03-10
Za okres kwarantanny lub przebywania w izolacji pracownikowi należą się świadczenia chorobowe - przypomina ZUS. W całej Polsce, w związku z epidemią koronawirusa, kwarantanną domową objętych jest kilka tysięcy osób.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię