Radio Kraków

koronawirus

Rosnąca liczba zakażeń koronawirusem wywołuje coraz większy niepokój w branży turystycznej

Sezon letni poprawił nastroje, bo rekordowa frekwencja turystów w Małopolsce pozwoliła odrobić część strat. Niestety, najważniejszy w naszym regionie sezon zimowy może nie być tak udany.

Krakowski wirusolog: nie szukamy jednego leku na COVID-19, tylko kilku leków na różne fazy choroby

Najbardziej pożądanym lekiem na COVID-19 jest lek przeciwwirusowy w tabletce, ale szukamy różnych leków, które zadziałają w różnych fazach choroby – mówili eksperci podczas czwartkowej debaty poświęconej poszukiwaniu leku na COVID-19.

3000 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarło 60 osób z COVID-19

Badania potwierdziły 3000 nowych zakażeń koronawirusem, zmarło 60 osób z COVID-19 – poinformowało w czwartek Ministerstwo Zdrowia. Tydzień temu, 7 października, resort informował o 2007 nowych zakażeniach, dwa tygodnie temu, 30 września – o 1208 przypadkach. Rok temu, 14 października 2020 r., Ministerstwo Zdrowia informowało o 6526 nowych zakażeniach SARS-CoV-2.

Tarnów: tylko 5 osób z objawami koronawirusa w szpitalach

Covidowe akcje szczepionkowe przynoszą efekty. Widać to na przykładzie tarnowskich szpitali. Nieporównywalnie mniej jest przypadków chorych na COVID-19 w Tarnowie w porównaniu do zeszłego roku. Jak wynika z miejskich statystyk - w tutejszych placówkach z objawami koronawirusa przebywa raptem 5 osób. W ubiegłym roku - było ich ponad 100. Lekarze alarmują - 99% wszystkich chorujących dziś na Covid - to osoby niezaszczepione.

2640 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarło 40 osób z COVID-19

Badania potwierdziły 2640 nowych zakażeń koronawirusem, zmarło 40 osób z COVID-19 – poinformowało w środę Ministerstwo Zdrowia. Tydzień temu, 6 października, resort informował o 2085 nowych zakażeniach, dwa tygodnie temu, 29 września – o 1234 nowych zakażeniach, a miesiąc temu, 13 września – o 269 nowych zakażeniach koronawirusem.

Oddziały pediatryczne w Małopolsce przepełnione. Wojewoda spotkał się z szefami lecznic

Na początek 100, a w razie potrzeby w sumie 130 dodatkowych łóżek zostanie przygotowanych na oddziałach pediatrycznych w małopolskich szpitalach. To efekt porozumienia wojewody z szefami lecznic, w których lawinowo rośnie liczba hospitalizacji małych pacjentów. Dzieci trafiają na oddziały z ciężkim przebiegiem zakażenia górnych dróg oddechowych, często wywołanym przez wirus RSV.

Dwa przypadki koronawirusa wśród pacjentów szpitala św. Łukasza w Tarnowie

W tarnowskim szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie potwierdzono wśród pacjentów dwa przypadki koronawirusa. Mimo wszystko, szpital nie wprowadza ograniczeń w systemie odwiedzin.

20 zespołów programistów podejmie wyzwanie stworzenia kalkulatora ryzyka covidowego

20 zespołów i 48 osób wciąż szukających swojej drużyny zgłosiło się do udziału w organizowanym po raz pierwszy w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie hackathonie. Ich głównym zadaniem będzie stworzenie kalkulatora ryzyka covidowego – narzędzia, które pomoże lekarzom przewidzieć przebieg choroby u konkretnego pacjenta.

2118 nowych zakażeń koronawirusem. 49 osób zmarło z powodu COVID-19

Badania potwierdziły 2118 nowych zakażeń koronawirusem, 49 osób zmarło z powodu COVID-19 – poinformowało we wtorek 12 października Ministerstwo Zdrowia. 12 września dane MZ potwierdziły 476 nowych zakażeń koronawirusem.

Punkty szczepień w Małopolsce bez kolejek

Zainteresowanie przyjęciem dawki przypominającej nie jest tak duże, jak w przypadku poprzednich szczepień. Lekarze ciągle zachęcają, a pacjenci albo obawiają się skutków ubocznych, albo… mają już certyfikaty covidowe, więc twierdzą, że nie potrzebują dodatkowych zastrzyków.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię