Radio Kraków

koronawirus

Kraków: pracownicy szpitala tymczasowego przy Szpitalu Uniwersyteckim wciąż bez dodatku

Kolejny miesiąc bez dodatku covidowego - pracownicy szpitala tymczasowego przy Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie mają dość nierównego traktowania. Ich macierzysta lecznica od 1 czerwca formalnie nie jest już szpitalem II poziomu zabezpieczenia Covid-19. Tymczasem w dawnym Centrum Urazowym przy ulicy Kopernika nadal leżą pacjenci z ciężkim przebiegiem zakażenia.

Rada Medyczna: osoby pełnoletnie powinny przyjąć dawkę przypominającą szczepionki przeciw COVID-19

Rada Medyczna przy premierze rekomenduje wszystkim osobom pełnoletnim przyjęcie dawki przypominającej szczepionki przeciw COVID-19, jednak nie wcześniej niż 6 miesięcy od ukończenia szczepień podstawowych - wynika ze stanowiska Rady Medycznej.

Lidia Stopyra: Czwarta fala zakażeń koronawirusem jest falą osób niezaszczepionych

Czwarta fala zakażeń koronawirusem jest falą osób niezaszczepionych - przekonuje dr Lidia Stopyra, szefowa oddziału chorób infekcyjnych i pediatrii Szpitala im. Żeromskiego. Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o prawie 4 tysiącach nowych przypadków Sars-Cov-2, co oznacza wzrost o 85% w perspektywie tygodnia. Jak przekonuje Stopyra, to spodziewana dynamika wzrostu. Z dr Lidią Stopyrą rozmawiał Jacek Bańka.

3931 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarły 64 osoby z COVID-19

Badania potwierdziły 3931 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, najwięcej na Lubelszczyźnie i na Mazowszu. Zmarły 64 osoby z COVID-19 – podało we wtorek Ministerstwo Zdrowia. Rok temu 19 października MZ informowało o 7482 nowych zakażeniach koronawirusem i śmierci 41 osób.

Decyzja ws. szczepień dzieci między 5. a 12. rokiem życia już w listopadzie

Wstępne dane potwierdzają blisko stuprocentową skuteczność szczepionki przeciw COVID-19 u dzieci między 5. a 12. rokiem życia. Jeśli Europejska Agencja Leków wyda rekomendację, w listopadzie będziemy mogli podjąć decyzję o możliwości szczepień tej grupy - zapowiedział rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

MZ: 1537 nowych zakażeń koronawirusem, zmarły 3 osoby z COVID-19

Badania potwierdziły 1537 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, najwięcej na Mazowszu i Lubelszczyźnie. Zmarły trzy osoby z COVID-19 – podało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia.

2523 nowe przypadki zakażeń koronawirusem. Zmarła 1 osoba z COVID-19

Badania potwierdziły 2523 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, najwięcej na Lubelszczyźnie i na Mazowszu. Zmarła 1 osoba z COVID-19 – podało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia. Rok temu, 17 października, MZ informowało o 9622 nowych zakażeniach koronawirusem i śmierci 84 chorych.

Trwa hackathon w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie

W Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie rozpoczął się 24-godzinny hackathon medyczny. Najważniejszym zadaniem uczestników, którymi są informatycy programiści i analitycy danych, jest stworzenie kalkulatora ryzyka covidowego.

Tylko zaszczepieni kibice zobaczą na żywo zawody w skokach narciarskich

Bez kompletnego szczepienia na COVID 19 Puchar Świata w skokach narciarskich zobaczysz jedynie w TV

2771 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarło 49 osób z COVID-19

Badania potwierdziły 2771 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, najwięcej na Lubelszczyźnie i na Mazowszu. Zmarło 49 osób z COVID-19 – podało w piątek Ministerstwo Zdrowia. Rok temu 15 października MZ informowało o 8099 nowych zakażeń koronawirusem i śmierci 91 osób.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię