Radio Kraków

koronawirus

24-letni Cypryjczyk zakażony Covid-19 chciał lecieć z fałszywym zaświadczeniem o wyniku testu

Policjanci z Zabierzowa zatrzymali 24-letniego obywatela Cypru zakażonego COVID-19, który próbował przedostać się na pokład samolotu, posługując się sfałszowanym zaświadczeniem o negatywnym wyniku testu na obecność wirusa. Za popełnione naruszenia odpowie przed sądem.

10 445 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarły cztery osoby z COVID-19

Badania potwierdziły 10 445 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarły cztery osoby z COVID-19 – podało w poniedziełek Ministerstwo Zdrowia. Liczba zakażonych w Polsce wirusem SARS-CoV-2 od początku epidemii wyniosła ponad 4,3 mln osób, zmarło ponad 102,3 tys. chorych.

MZ: 14 667 nowych zakażeń koronawirusem, zmarło 35 osób z COVID-19

Badania potwierdziły 14 667 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarło 35 osób z COVID-19 – podało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia. Liczba zakażonych w Polsce wirusem SARS-CoV-2 od początku epidemii wyniosła ponad 4,3 mln osób, zmarło ponad 102,3 tys. chorych.

Jak będziemy pracować po pandemii?

Oczekiwania pracowników mogą zmienić rynek pracy. Jakie wyzwania czekają rynek pracy? "Być może zapłacimy więcej za kontakt z żywym człowiekiem niż za relację w przestrzeni wirtualnej" - mówi prof. Jerzy Rosiński, psycholog biznesu z Uniwersytetu Jagiellońskiego, z którym rozmawia Wioletta Gawlik.

Pierwsze dzieci na rehabilitacji pocovidowej w szpitalu w Prokocimiu

Pierwsi pojedynczy pacjenci zostali zapisani na rehabilitację pocovidową, uruchomioną przez Zakład Fizjoterapii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w krakowskim Prokocimiu. Ta oferta to odpowiedź placówki na rosnącą liczbę małych pacjentów z powikłaniami po COVID-19.

Członkowie Rady Medycznej przy premierze składają rezygnację

Trzynastu z siedemnastu członków Rady Medycznej zrezygnowało z doradzania rządowi ws. epidemii. W związku z decyzją części członków Rady Medycznej, formuła doradcza tego gremium zostanie zmieniona; zadanie wypracowania nowej formuły zostało przekazane przez premiera ministrowi zdrowia - poinformowało w piątek Centrum Informacyjne Rządu.

16 047 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarły 423 osoby z COVID-19

Badania potwierdziły 16 047 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarły 423 osoby z COVID-19 – podało w piątek Ministerstwo Zdrowia. Liczba zakażonych w Polsce wirusem SARS-CoV-2 od początku epidemii wyniosła ponad 4,2 mln osób, zmarło ponad 101 tys. chorych.

Adam Niedzielski: polscy naukowcy odkryli gen odpowiedzialny za ciężki przebieg Covid-19

Udało się wskazać gen odpowiedzialny za predyspozycję do ciężkiego przechodzenia COVID-19. Konsekwencją tego odkrycia będzie stworzenie testu genetycznego szybko identyfikującego czy pacjent jest obciążony większym ryzykiem – powiedział w czwartek w Białymstoku minister zdrowia Adam Niedzielski.

Wydłuża się czas oczekiwania na pochówek w Krakowie

Zwiększona liczba pogrzebów powoduje, że w Krakowie wydłuża się czas oczekiwania na pochówek. Aby temu zaradzić, Zarząd Cmentarzy Komunalnych zdecydował, że pochówki na cmentarzach Rakowickim i Prądnik Czerwony będą odbywały się również w soboty. Jednostka nie wyklucza, że podobnie decyzje zapadną też w sprawie pozostałych nekropolii.

16 878 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarło 481 osób z COVID-19

Badania potwierdziły 16 878 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarło 481 osób z COVID-19 – podało w czwartek Ministerstwo Zdrowia. Liczba zakażonych w Polsce wirusem SARS-CoV-2 od początku epidemii wyniosła ponad 4,2 mln osób, zmarło ponad 101 tys. chorych.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię