Radio Kraków

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu 2022

Politechnika Krakowska zaprasza do symulatora tramwaju

Dzień bez Samochodu - w większości miast dziś komunikacja za darmo

Z okazji przypadającego w czwartek, 22 września, Europejskiego Dnia bez Samochodu - w większości polskich miast, komunikacja miejska jest darmowa. Chodzi o to, aby odstawić własny samochód i przesiąść się na bardziej ekologiczne środki transportu - autobusy czy tramwaje.

"Czy duzi, czy mali, chodzimy bezpiecznie ulicami!". Najmłodsi przeszli ulicami Krakowa

"Zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych" - pod tym hasłem krakowska policja, wspólnie ze Strażą Miejska i Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym, promowała wśród uczniów krakowskich szkół zasady bezpiecznego korzystania z dróg.

"Widoczni i bezpieczni". Przemarsz dzieci w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu

Politechnika Krakowska zaprasza na wirtualną przejażdżkę symulatorem tramwaju

Politechnika Krakowska zaprasza w czwartek, czyli w Europejski Dzień bez Samochodu, na wirtualną przejażdżkę symulatorem tramwaju – każdy zainteresowany będzie mógł spróbować w nim swoich sił i poczuć się jak motorniczy.

W Krakowie można dziś bezpłatnie sprawdzić stan roweru

W środę w Krakowie kolejna akcja w związku z Europejskim Tygodniem Zrównoważonego Transportu. Od 10. do 18. na dolnej płycie Ronda Mogilskiego można bezpłatnie sprawdzić stan swojego roweru.

W Krakowie trwa akcja "Wystarczy jeden metr"

Do piątku w Krakowie trwa akcja "Wystarczy jeden metr". Strażnicy miejscy i inspektorzy ruchu MPK - kontrolują ulice w centrum miasta i sprawdzają, czy kierowcy prawidłowo zaparkowali samochody. Chodzi o to, by nie blokować przejazdu autobusom i tramwajom.

W Krakowie rozpoczął się Tydzień Zrównoważonego Transportu

Piątek jest w Krakowie pierwszym dniem akcji Tydzień Zrównoważonego Transportu. Celem wydarzenia jest promowanie wśród mieszkańców bardziej ekologicznych i ekonomicznych form transportu. W tym roku na krakowian czeka mnóstwo atrakcji między innymi parada tramwajów czy darmowy serwis rowerów.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię