Radio Kraków

EkoMałopolska

Tarnowscy radni chcą dodatkowych konsultacji ws. uchwały antysmogowej

  • date_range 2021-05-27
Tarnowscy radni nie będą jednak w czwartek głosowali wniosku do zarządu województwa małopolskiego o wprowadzenie w mieście uchwały antysmogowej. Większość radnych ma wątpliwości oraz uwagi co do zapisów projektu takiej uchwały narzuconych przez władze województwa. Dlatego większością głosów 14 do 7 zdecydowali o ograniczeniu porządku obrad sesji tarnowskiej rady miejskiej o ten punkt.

Nie będzie uchwały antysmogowej dla Chrzanowa

  • date_range 2021-05-25
Małopolskie samorządy podejmują apele w sprawie lokalnych zakazów palenia węglem. Gminne uchwały intencyjne w tej sprawie mają zostać przyjęte do końca maja. Lokalne przepisy antysmogowe przygotowało 10 małopolskich samorządów. Nie wszystkie skierują ostatecznie apel do sejmiku województwa o wprowadzenie zakazu palenia węglem na swoim terenie. W Chrzanowie przeciwni byli radni.

Myślenice podsumowały nabór wniosków do gminnego programu wymiany pieców

  • date_range 2021-05-19
Chęć uzyskania dopłaty zgłosiło 336 osób. Większość pierwszego dnia, kiedy to przed urzędem miasta ustawiały się długie kolejki. Milion złotych przeznaczony na dofinansowanie nie wystarczył. Gmina zamierza więc dołożyć kolejne 500 tysięcy.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię