Radio Kraków

edukacja medialna

Wszystko o vlogach i vlogmasach

W czwartek na antenie Radia Kraków emitujemy pierwszą odsłonę naszego świątecznego cyklu "Wesołych Świąt". Na stronie internetowej radia i facebookowym profilu też do kompletu pierwszy filmowy odcinek. Na początek zajęliśmy się Konkursem szopek Krakowskich. Akcja przygotowana przez naszych reporterów została zainspirowana vlog-masami. A czym są vlogi? Czym jest vlogmas? Kiedy święta zaczynają się w mediach i jak to na nas wpływa?

Na czym polega ludzka twarz biznesu?

Ludzka twarz biznesu, czyli dobrowolne działania firm podejmowane m.in. na rzecz rozwoju lokalnych społeczności, ochrony zdrowia czy środowiska naturalnego, często znajdujące odbicie w kampaniach medialnych. Za tymi inicjatywami kryje się strategia społecznej odpowiedzialności biznesu. Na czym polega i skąd się wzięła?

Kiedy pozwolić dziecku na kontakt z mediami?

Kiedy pozwolić dziecku na kontakt z mediami - zarówno tymi tradycyjnymi, jak i wirtualnymi? Czy są konkretne granice wieku wskazane przez psychologów, czy media mogą szkodzić, w jaki sposób świadomy rodzic powinien pokazać i wyjaśnić dziecku świat mediów?

Informacyjny chaos po eksplozji w Przewodowie

Ogólnie rzecz biorąc bałagan - tak można opisać komunikację, również oficjalnych źródeł, po eksplozji pocisku w Przewodowie tuż przy granicy polsko-ukraińskiej 15 listopada. Przekazywanie informacji w sytuacji kryzysowej nie zadziałało.

Przybywa muzeów, których zbiory można oglądać w internecie

Już nie tylko najsłynniejsze muzea na świecie jak np. Luwr, czy Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku można zwiedzać wygodnie siedzieć przed ekranem własnego komputera w domu. Na digitalizację swoich zbiorów decyduje się coraz więcej placówek i to także z niewielkich miast i miasteczek. Dzięki współczesnej technologii miłośnicy sztuki mogą podziwiać eksponaty np. Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu, czy Muzeum Regionalnego w Piwnicznej.

Jak social media zmieniły się na przestrzeni lat?

Do czego służą media społecznościowe? Czym są i jak ich znaczenie i rola zmieniły się na przestrzeni ostatnich lat?

E-czytelnictwo szansą na dotarcie do szerszego kręgu odbiorców

Nowy trend staje coraz popularniejszy. Szybki i łatwiejszy dostęp do książek elektronicznych jest na pewno tym, co przyciąga nawet zwolenników tradycyjnych druków. Szczególnie cenione są wśród nich e-booki, które mają jeszcze jedną zaletę - są bardzo proste w użytkowaniu

Na czym polega współpraca mediów z organizacjami pozarządowymi?

Media i organizacje pozarządowe - to dwie przestrzenie, bez których trudno wyobrazić sobie sprawne funkcjonowanie demokratycznego porządku. Ale tak, jak samo istnienie, potrzebna jest ich współpraca. Do czego zatem media i organizacje pozarządowe potrzebują siebie nawzajem i która ze stron więcej na tej współpracy korzysta?

Jak korzystać z tajemnicy dziennikarskiej?

Pomaga w ujawnianiu przestępstw i patologii, a bez niej misja przypisywana mediom w systemie demokratycznym byłaby niemożliwa do wykonania. Tajemnica dziennikarska - czym jest i jak z niej korzystać?

W Radiu Kielce otwarto Centrum Edukacji Medialnej

Z okazji jubileuszu Polskie Radio Kielce otwiera unikatową w skali kraju instytucję: Centrum Edukacji Medialnej.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię