Radio Kraków

droga ekspresowa z Krakowa do Myślenic

GDDKiA przedłuża czas na przedstawienie tzw. korytarza społecznego nowej Zakopianki

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedłużyła do 30 września br. czas na przedstawienie przez stronę społeczną tzw. korytarza społecznego dla nowego odcinka drogi ekspresowej S7 od Krakowa do Myślenic.

Kraków: zaczyna prace zespół, który ma wskazać optymalny wariant przebiegu dla trasy S7

W Krakowie zaczyna pracę zespół, który ma wskazać optymalny wariant przebiegu dla trasy S7 między Krakowem a Myślenicami. W jego skład weszli wiceprezydenci Krakowa oraz przedstawiciele wydziałów krakowskiego magistratu i miejskich instytucji - zarządu dróg, inwestycji miejskich, transportu publicznego. Do pracy zostali zaproszeni również przedstawiciele mieszkańców z południowych dzielnic Krakowa.

GDDKiA ma nowy pomysł na trasę S7 Kraków-Myślenice: Niech samorządy same opracują przebieg

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaproponowała protestującym samorządom, by opracowały swoją koncepcję przebiegu trasy, czyli tak zwany "wariant społeczny".

Andrzej Kulig o proponowanych przebiegach S7, remontach i kosztach budowy tramwaju na Górkę Narodową

Przebieg nowej S7 powinien zostać wyznaczony w pełnym społecznym konsensusie i jednocześnie zachęcać kierowców do omijania Krakowa i Wieliczki - tak przekonywał w Radiu Kraków Andrzej Kulig, zastępca prezydenta Krakowa. 6 wstępnych przebiegów trasy Kraków-Myślenice, które zaprezentowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, wzbudziło protesty tak mieszkańców południowej części Krakowa, jak i pozostałych gmin, przez które droga ta miałaby przechodzić. Jak przekonywał Kulig, w tych propozycjach nie uwzględniono wielu zagrożeń. W sprawie nowej drogi S7 do GDDKiA wpłynęło ok. 30 tys. uwag.

Minister Adamczyk: Poważną alternatywą dla ukraińskich towarów jest Polska

Poważną alternatywą dla ukraińskich towarów jest Polska - jej drogi i porty - mówił nasz poranny gość minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Ważne jest, by wesprzeć sąsiadów w trudnej sytuacji w eksporcie - dodawał. Minister Adamczyk przypomniał, że rozmawia ze stroną ukraińską już od marca, a w Krakowie premierzy podpisali memorandum w sprawie zorganizowania trwałego transportu i eksportu towarów między naszymi państwami. I trzeba na to patrzeć przez pryzmat biznesu - my będziemy na tym zarabiać i Ukraińcy też - dodawał poranny gość Radia Kraków.

Kraków: ponad 200 mieszkańców Swoszowic protestowało przeciwko budowie drogi S7

Nie chcą dewastacji swojej dzielnicy - Swoszowic. Ponad 200 osób uczestniczyło w proteście przed Urzędem Miasta Krakowa. Przyszli, ponieważ przeraziła ich przedstawiona na początku roku przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad mapa terenów - korytarzy przebiegu - branych pod uwagę w kwestii budowy drogi ekspresowej S7 z Krakowa do Myślenic, która ma odciążyć i zastąpić na tym odcinku Zakopiankę.

Mieszkańcy gminy Mogilany protestowali na Zakopiance

To nie było łatwe popołudnie dla kierowców w Krakowie, zwłaszcza tych jadących do lub z Zakopanego. Mieszkańcy gminy Mogilany protestowali przeciwko planom budowy nowej drogi S7 i wyjdą na Zakopiankę, a dokładnie na przejście dla pieszych w Libertowie. Protest trwał od 15 do 15:30.

GDDKiA o spornym odcinku S7: zależy nam na merytorycznej dyskusji i komunikacji

GDDKiA zadeklarowała „gotowość do merytorycznej dyskusji i sprawnej komunikacji” ze wszystkimi zainteresowanymi planami wytyczenia drogi S7 między Krakowem i Myślenicami. W styczniu br. przedstawiono sześć wariantów trasy; wszystkie spotkały się z protestami.

Mieszkańcy Myślenic protestują przeciwko nowej trasie Zakopianki. Zebrano prawie 4,5 tysiąca podpisów

W Myślenicach zebrano już blisko 4,5 tysiąca podpisów przeciwko budowie drogi ekspresowej S7 prowadzącej przez miasto. Chodzi o odcinek łączący Myślenice z Krakowem.

Drogowcy ogłosili sześć propozycji przebiegu ekspresowej Zakopianki Kraków-Myślenice i już są protesty

Mieszkańcom, samorządowcom, albo jednym i drugim nie podoba się żaden z wariantów. Mieszkańcy Swoszowic na południu Krakowa zbierają już podpisy pod petycją.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię