Radio Kraków

Burze

IMGW: wydano ostrzeżenie trzeciego stopnia przed burzami dla Małopolski

Znaczne ryzyko związane z burzami na południowym wschodzie kraju. Z tego względu dla czterech województw: małopolskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego i podkarpackiego zostały wydane ostrzeżenia najwyższego, trzeciego stopnia, ze względu na ryzyko wystąpienia silnych ulew lub deszczu nawalnego, gwałtownych, a nawet niszczycielskich porywów wiatru (możliwe są też trąby powietrzne) oraz opadów bardzo dużego gradu (o średnicy przekraczającej 5 cm).

Alert RCB: ostrzeżenie przed burzami dla mieszkańców siedmiu województw, także dla Małopolski

Do mieszkańców woj. świętokrzyskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, śląskiego, małopolskiego, łódzkiego i lubelskiego wysłano SMS-owe ostrzeżenia o burzach, ulewnym deszczu, silnym wietrze i gradzie – podało w środę Rządowe Centrum Bezpieczeństwa."Uwaga! Dziś w nocy i jutro rano (28/29.07), burze, silny wiatr, ulewny deszcz i grad" – głosi komunikat RCB.

Nowy Sącz: po burzy poważny problem z kanalizacją deszczową

W Nowym Sączu wciąż nieprzejezdnych jest wiele ulic po burzy, jaka przeszła nad miastem po godzinie 16. M.in. kierowcy powinni omijać skrzyżowania Nawojowska – Kolejowa, Kolejowa – Zielona oraz Nawojowska - Królowej Jadwigi.

Synoptyk IMGW: burze, ulewy, grad, wichury i upał – to wszystko we wtorkowe popołudnie

We wtorek po południu burze, ulewy, grad i wichury; do tego wciąż upalnie – do 30 stopni Celsjusza – ostrzega synoptyk IMGW Jakub Gawron.

Przed nami kolejne burzowe dni

Synoptycy prognozują, że grzmoty i błyskawice będą nam towarzyszyć przynajmniej do środy. IMGW wydało ostrzeżenie dla całego kraju. W Małopolsce należy spodziewać się także silnego wiatru, miejscami może spaść grad.

Po ustaniu opadów stabilizuje się sytuacja hydrologiczna na południu Małopolski

W zachodniej części powiatu gorlickiego tym razem nie odnotowano poważnych zagrożeń, ale rezerwa na zbiorniku wodnym w Klimkówce utrzymywana jest zgodnie z instrukcją.

Pierwsze zapomogi trafiają do poszkodowanych w niedzielnej powodzi

Mieszkańcy gminy Myślenice, poszkodowani w niedzielnej powodzi, otrzymali już pierwsze wsparcie finansowe. To 6 tysięcy złotych tak zwanej doraźnej pomocy na najpilniejsze potrzeby. Największe zniszczenia odnotowano w Głogoczowie i Krzyszkowicach. Jednocześnie w tych miejscach szacowane są dokładne straty, umożliwiające wypłatę kolejnych, większych sum pieniędzy.

Ostrzeżenie IMGW przed burzami dla południowo-wschodniej części kraju

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla południowo-wschodniej części Polski wydał w poniedziałek IMGW. Alert obowiązuje przez cały dzień.

Strażacy usuwają zniszczenia wyrządzone przez niedzielną nawałnicę. Sztab kryzysowy w Małopolsce

Od niedzieli od godziny 7:30 strażacy interweniowali ponad 470 razy, głównie na terenie powiatów myślenickiego i nowosądeckiego. Działania były prowadzone także w powiecie krakowskim, bocheńskim, w Tarnowie i Wadowicach. Dzisiejszy poranek jest już o wiele spokojniejszy.

Gwałtowne burze znów przetaczają się przez Małopolskę

Kolejne nawałnice przetaczają się przez Małopolskę. Gwałtowna burza przeszła w gminie Lisia Góra koło Tarnowa.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię