Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Z radiowej biblioteki: "Kamienny sufit" Anny Król

Niezwykła opowieść o pierwszych polskich taterniczkach. W radiowej bibliotece "Kamienny sufit" Anny Król.

Opowieść  kobietach, które nie bały się wyznaczać nowych dróg i wypuszczały się w góry w poszukiwaniu przeżyć, miały odwagę realizować marzenia.  Z odwagą i determinacją przecierały nowe szlaki, mierzyły się ze strachem i ograniczeniami.

Sto lat później Anna Król, zainspirowana wyczynami pierwszych taterniczek, wyrusza ich śladem. Powtarza niełatwe przejścia pionierek: Wandy Herse, Ireny Pawlewskiej, Heleny Dłuskiej, sióstr Skotnicówien. Wspina się na Mnicha, Zamarłą Turnię, pokonuje Orlą Perć. I tak jak one wtedy, zmaga się ze sobą, odkrywa nowe możliwości, szuka odpowiedzi na pytanie: kim będę tam, wysoko?

Ze śladów archiwalnych, wspomnień i rozmów tworzy portrety zapomnianych, nietuzinkowych postaci, których historie dotąd nie zostały opowiedziane.

Anna Król – pisarka, z wykształcenia teatrolożka. Autorka książek Rzeczy. Iwaszkiewicz intymnie oraz Spotkać Iwaszkiewicza. Nie-biografia.  Kocha naturę i góry. Wspina się, jest taterniczką.

W radiowej bibliotece słuchamy fragmentów książki "Kamienny sufit. Opowieść o pierwszych taterniczkach" (Wydawnictwo Znak).

Czyta Zofia Zoń.
Od 7 do 11 czerwca o 11.45 i 22.50.

Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię