- Lodowisko opiera się w głównej mierze na energii elektrycznej. Teraz gwałtownie wzrastają jej ceny. Zapotrzebowanie takiego obiektu na energię jest bardzo duże. Dlatego podnieśliśmy ceny - mówi dyrektor TOSiR, Arkadiusz Marszałek.

Jeśli tylko pogoda pozwoli, lodowisko zadaszone ma zostać uruchomione 6 grudnia, natomiast ślizgawka przy Arenie Jaskółce Tarnów ruszy w późniejszym terminie, jak tylko TOSiR otrzyma już dawno zamówione elemenety niezbędne do uruchomienia tego obiektu.

O złotówkę wzrośnie także koszt wypożyczenia łyżew, które będzie teraz kosztowało 6 złotych, natomiast ostrzenie łyżew - 5, a nie 4 złote jak dotychczas.

45-minut ślizgania dla posiadaczy Tarnowskiej Karty Miejskiej "Premium" oraz Kartą Tarnowskiego Seniora podrożeje dla biletu normalny z 6 do 8 złotych. Natomiast w przypadku biletu ulgowego z 4 złotych i 50 groszy do 6 złotych. Z kolei wstęp na lodowisko dla posiadaczy Kary Tarnowskiej Rodziny podrożeje z 3 złotych i 50 groszy do 6 złotych.

Dobra informacja jest taka, że opłata dla uczniów w czasie ferii oraz innych akcji zimowych TOSiR-u pozostanie na poziomie 2 złotych.