"Nie mogą za dobrze sobie pograć. Na pewno nie mogą grać w kosza. Jest za nisko, sala jest mała, maluteńkie okna, nie możemy pozwolić sobie  na dobre przewietrzenie. Nie ma żadnych miejsc, gdzie mogliby się przemyć" - mówi Anna Mach.

Nowa sala sportowa szkoły przy ulicy Poniatowskiego w Tarnowie ma być ponad dwa razy większa od dotychczasowej. Będzie kosztowała miasto 5 milionów 700 tysięcy złotych i powinna być gotowa za dwa lata. Zostanie połączona z budynkiem szkoły przewiązką, a na poddaszu "siódemka" planuje urządzić dodatkowe sale lekcyjne, których brakuje.

Jak przekonuje dyrektorka, to bardzo ważne, bo Niepubliczny Zespół Szkolno-Przedszkolny Stowarzyszenia "Siódemka" zaczynał 13 lat temu od 160 uczniów, a teraz ma ich 360.

Nowe piętro oraz salę gimnastyczną będzie miała także Szkoła Podstawowa nr 9 w Tarnowie. Budowa będzie kosztowała prawie 6 milionów złotych i powinna być gotowa do końca przyszłego roku. Na te inwestycje miasto pozyskało około 5 milionów złotych z Polskiego Ładu.