Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Tarnów: tylko 5 osób z objawami koronawirusa w szpitalach

Covidowe akcje szczepionkowe przynoszą efekty. Widać to na przykładzie tarnowskich szpitali. Nieporównywalnie mniej jest przypadków chorych na COVID-19 w Tarnowie w porównaniu do zeszłego roku. Jak wynika z miejskich statystyk - w tutejszych placówkach z objawami koronawirusa przebywa raptem 5 osób. W ubiegłym roku - było ich ponad 100. Lekarze alarmują - 99% wszystkich chorujących dziś na Covid - to osoby niezaszczepione.

Fot. Marek Lasyk

Mówi Dorota Krakowska
Tymczasem odpowiedzialna za nadzór na instytucjami dbającymi o zdrowie tarnowian wiceprezydent miasta, Dorota Krakowska, przekonuje, że tych zaszczepionych tarnowian jest całkiem sporo, bo ponad 56%. Niestety, nie w każdej grupie wiekowej są podobne wskaźniki - dodaje Krakowska.
"Wśród dzieci i młodzieży od dwunastego do dziewiętnastego roku życia mamy w Tarnowie wyszczepionych tylko 35% populacji, która jest do wyszczepienia" - mówi Krakowska.

Aktualnie około 90 osób mieszkających w Tarnowie przebywa na kwarantannie, w związku z podejrzeniem zarażaniem się wirusem covid-19. Dodajmy, że zainteresowanie trzecią dawką w Tarnowie jest niewielkie, podobnie jak pierwszym szczepieniem.

Tematy:
Autor:
Marcin Golec

Opracowanie:
Łukasz Konatowicz

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię