Tarnowski Teatr będzie gościł takich aktorów jak m.in. Karolina Gorczyca, Magdalena Kumorek, Paulina Holtz, Artur Barciś, Cezary Żak, Krzysztof Czeczot, Marcin Korcz czy Jacek Federowicz.

Pierwszy spektakl tarnowskiej Talii zaplanowano na 24 września będzie to właśnie "Zimowy Pogrzeb" Hanocha Levina, w reż. Filipa Kowalczyka, która otworzy Festiwal. Całość festiwalu uzupełnią wydarzenia towarzyszące: Koncert finałowy Stanisławy Celińskiej oraz wystawa prac autorstwa rysownika i satyryka, Andrzeja Mleczki. Proponowane wydarzenia zgromadzą ponad trzy tysięczną publiczność, która wybierze najlepszy spektakl Talii.

Dodatkowo odbędzie się także kameralny, komediowy i pełen trafnych spostrzeżeń na temat życia spektakl „Kantata na cztery skrzydła” Roberta Bruttera, w reżyserii Ireneusza Pastuszaka. Przedstawienie odbędzie się 25 września, o godz. 18:30 Pod Arkadami, na ul. Wekslarskiej 2, w Tarnowie. Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie Teatru, przy Mickiewicza 4.

27 września, o 18:00 polecamy czytanie performatywne sztuki „ZEN_IT” autorstwa Karoliny Fortuny, w reżyserii Matyldy Baczyńskiej, z muzyką Piotra Niedojadło. ZEN_IT to pełen absurdalnego humoru tekst o alternatywnym świecie, któremu grozi katastrofa ekologiczna. Miejsce: Teatr Solskiego w Tarnowie, Mała Scena.

Polecamy także widowiskową sztukę „Quadro” eVentiVerticali, w trakcie której czterech tancerzy porusza się po nadziemnej estradzie, malując imponujące figury akrobatyczne i powietrzne loty. Zapraszamy 1 października, o godz. 20:00 na Plac przed Pływalnią Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie. Wstęp bezpłatny.

Pełny repertuar: https://teatr.tarnow.pl/repertuar/