- Planowany, przewidywany termin wydania decyzji ZRID to sierpień 2021 roku. Mam nadzieję, że uda się tę sprawę dokończyć. Zaraz w kolejnym miesiącu roboty by się zaczęły - podkreśla Katarzyna Węgrzyn-Madeja.

Już nie ma tutaj czasu na kolejne opóźnienia, bo budowa nowej drogi oraz mostu na Dunajcu na wprost od łącznika z autostradą w Wierzchosławicach z Mościami musi się zakończyć w połowie 2023 roku. Tego wymaga ponad 100-milionowe dofinansowanie tej inwestycji, która łącznie z wykupami gruntów ma kosztować około 150 milionów złotych.

Katarzyna Węgrzyn-Madeja podkreśla, że czeska firma Metrostav nie tylko zajmuje się przygotowaniem dokumentacji, ale także przygotowaniem do samej budowy łącznika A4 z Mościcami. Do Zarządu Dróg Wojewódzkich spływają bowiem umowy firmy Metrostav z podwykonawcami. "Także wykonawca przygotowuje się do ruszenia z pełną parą" - słyszymy.

Tarnów: budowa łącznika A4 z Mościcami w drugiej połowie roku

Piątek, 2021.04.23


Po zamknięciu mostu w Ostrowie w listopadzie 2019 roku w ogóle nie ma bezpośredniego połączenia autostrady w Wierzchosławicach z Mościcami. W maju ruszyła budowa nowej konstrukcji, która powinna zostać otwarta najpóźniej w marcu 2022 roku. Natomiast po zrealizowaniu budowy nowego połączenia z mostem na Dunajcu na wprost łącznika autostradowego, odbudowywany właśnie most w Ostrowie będzie obsługiwał ruch lokalny.