Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Putin zbiera na karetkę dla Chersonia w Ukrainie

Chodzi o ukraińskiego piłkarza Unii Tarnów Viktora Putina, który od 7 lat mieszka w Polsce i ma zbieżne nazwisko z prezydentem Rosji. W przeszłości wywoływało to żarty, ale skończyły się one po napaści Rosji na Ukrainę. Viktor Putin postanowił jednak wykorzystać swoje nazwisko do promowania różnych zbiórek na rzecz Ukrainy. Teraz chce zebrać pieniądze na zakup używanej karetki dla Chersonia w Ukrainie, z którego pochodzi.

fot: Bartłomiej Maziarz

Posłuchaj rozmowy Bartka Maziarza z Viktorem Putinem

- Myślę, że trzeba około 50 tysięcy, żeby uzupełnić karetkę w środku, żeby wypełnić ją po brzegi lekami i żywnością. Transport jest ważny. To może być wykorzystywane w dostarczaniu ludzi, jedzenia, kogoś może zabrać i ewakuować z danego miejsca - mówi w rozmowie z Radiem Kraków Viktor Putin.

Piłkarz chce zebrać pieniądze na zakup karetki dla Chersonia m.in. poprzez aukcje koszulek sportowców m.in. Jakuba Błaszyczkowskiego, Dominika Furmana czy siatkarza Piotra Nowakowskiego. Szczegóły można znaleźć na facebookowym profilu Viktora Putina.

Posłuchaj rozmowy z Robertem Procakiem

Robert Procak, który pomaga Viktorowi w akcji "Putin zbiera na karetkę dla Chersonia w Ukrainie", podkreśla, że piłkarz jest bardzo zaangażowany w pomoc dla swojej ojczyzny. Został m.in. prawnym opiekunem trzech młodych piłkarzy z Ukrainy, którzy po wybuchu wojny przyjechali do Tarnowa.

Także Procak przekonuje, że zakup karetki jest bardzo dobrym pomysłem. Obecnie do ukraińskich szpitali ranni są przywożeni czym się da. "Uważamy, że karetki, dobre samochody do transportu chorych, rannych i jakiejkolwiek pomocy w Ukrainie, są jednym z priorytetów" - Procak dodaje, że do samochodu będzie można także włożyć wciąż potrzebne w Ukrainie dary.

- Wiedzmy jedno. Ludzie, którzy trafiają do szpitala, później często wychodzą bez niczego. Więc potrzebne jest dosłownie wszystko - przekonuje wolontariusz Robert Procak.

Pomysłodawcy akcji nie są zrzeszeni w żadnej organizacji, dlatego podczas licytacji koszulek sportowych będą korzystali z pośrednictwa Fundacji Kromka Chleba. Akcję będzie można także wesprzeć poprzez internetową zbiórkę oraz inne formy pomocy. W sprawie szczegółów trzeba się kontaktować z samym ukraińskim piłkarzem, który od 7 lat mieszka w Polsce.

Tematy:
Autor:
Bartłomiej Maziarz

Opracowanie:
Krzysztof Orski

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

3467740

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię