- Dużo zależy od osoby, która kieruje ruchem. Gesty mają być czytelne, żeby kierowcy nas rozumieli. Czasem kierowcy nas nie słuchają i jadą. Nie wiedzą, jakie zagrożenie stwarzają. My dbamy o bezpieczeństwo, żeby wszyscy dotarli na Jasną Górę - mówi pan Paweł, który będzie kierował ruchem podczas Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej po raz 18.

Tarnowska pielgrzymka jest jedną z największych w Polsce i składa się z 25 grup. Wyruszy z Tarnowa na Jasną Górę 17 sierpnia. W tym roku tarnowska pielgrzymka wraca do tradycyjnej dziewięciodniowej formy. Przez ostatnie dwa lata odbywała się sztafetowo.

Szkolenie porządkowych odbyło się w podtarnowskiej Zabawie. Żeby zmniejszyć utrudnienia przy wyjściu z Tarnowa 17 sierpnia, po raz pierwszy będą dwie trasy wyjścia z miasta. Połowa grup pójdzie starą trasą w kierunku Mościc i odbudowanego mostu na Dunajcu, a druga część ulicą Klikowską w stronę Łęgu Tarnowskiego i Niedomic, czyli trasą, która została przetestowana w ubiegłym roku, kiedy trwała odbudowa mostu na Dunajcu.