Maląg podkreśliła w swoim przemówieniu, że rząd od sześciu lat skutecznie realizuje politykę prorodzinną, która służy wsparciu rodzin, dzietności i pomocy seniorom.

"W tej drodze wsparcia i realizacji tych wszystkich świetnych programów, które są realizowane od sześciu lat (…) pracownicy socjalni są niezbędni" – wskazała.

Szefowa resortu rodziny i polityki społecznej przypomniała, że w Polsce pracuje obecnie blisko 23 tys. pracowników socjalnych, z czego ok. 2 tys. przypada na woj. małopolskie.

"To społeczność ludzi z misją, każdego dnia niosących pomoc najbardziej potrzebującym, pomagających wyjść z zakrętu, wskazujących drogi, wyciągających pomocną dłoń" – wskazała.

Pracownicy socjalni, a także personel domów pomocy społecznych – zaznaczyła Maląg – od pierwszych dni pandemii znaleźli się na pierwszej linii walki z koronawirusem.

"Pomagaliście ludziom przeżyć ten trudny czas i realizować rządowe programy, które przede wszystkim miały pomóc Polakom" – mówiła minister do pracowników socjalnych z powiatu tarnowskiego.

Według niej ta grupa zawodowa zasługuje na największe podziękowanie i wsparcie, dlatego "rząd stara się wprowadzać rozwiązania ustawowe, które zmienią i poprawią państwa sytuację".

Podczas wizyty w Lusławicach szefowa resortu rodziny i polityki społecznej została uhonorowana przez władze powiatu tarnowskiego medalem Grosz Ziemski Tarnowski za wsparcie tamtejszego samorządu w zakresie działalności społecznej i w rozwoju powiatu.