- Zrobiłem dziś laurkę. Są na niej rysunki. Są kwiaty, serduszka. Mamę też narysowałam. Ja mam kwiaty, drzewa, krzaki i mamę. Łatwo się maluje mamę. Znam ją już 7 lat. Ja z kolei narysowałem dla mamy kleksy z pióra - mówią przedszkolaki.

Jakie są najlepsze życzenia dla mamy? Tu też z pomocą przychodzą dzieci z Przedszkola Publicznego numer 20 w Tarnowie. "Wszystkiego najlepszego, dużo ciepła rodzinnego, szczęścia, dużo zdrowia. Żeby była szczęśliwa i najlepsza, czyli taka, jaka jest. Żeby zawsze była zdrowia i uśmiechnięta" - usłyszał reporter Radia Kraków.

Matki i córki we współczesnej Polsce

Niedziela, 2022.05.22

- Mama nas urodziła. Dla nas jest miła, robi fajne rzeczy. Ona nas ukochała jako pierwsza. Ciągle o nas dba. Jak jesteśmy chorzy, może nas zabrać do lekarza, dać nam leki, nakarmi i uśpi - dodawały przedszkolaki z Tarnowa.

Dzień Matki prawdopodobnie wywodzi się z czasów starogreckich i starorzymskich, gdy kultem otaczano kobiety, boginie płodności. Takie święta przypadały na wczesną wiosnę, stąd w wielu krajach europejskich Dzień Matki przypada na pierwsze dni marca. W Polsce od czasów powojennych święto mam obchodzimy właśnie 26 maja.

My także przyłączamy się życzeń. Dla wszystkich mam na świecie wyłącznie tego, co najlepsze.