31 października mija termin zgłoszeń do największego w Europie, XXII piłkarskiego turnieju dla dzieci „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Impreza wraca po blisko półtorarocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Już wkrótce do rywalizacji na boisku przystąpią tysiące dzieci z całego kraju. Wcześniej swój obowiązek mają do wykonania trenerzy i nauczyciele, odpowiedzialni za rejestrację drużyn.

W ponad dwudziestoletniej historii wzięło w nim udział już blisko 2,5 miliona dzieci. Dla kilkudziesięciorga z nich turniej okazał się pierwszym etapem na drodze do reprezentacji Polski (różnych kategorii wiekowych). W seniorskich regularnie grają dziś m.in. Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński, Krzysztof Piątek, Jakub Moder, Kacper Kozłowski, ale również Paulina Dudek, Weronika Zawistowska, Dominika Grabowska czy Kinga Kozak.

Przykłady z ostatnich lat jasno wskazują, że dobrą postawą podczas turnieju można zapisać się w pamięci trenerów i skautów, którzy później decydują o powołaniach na zgrupowania Akademii Młodych Orłów, czyli najzdolniejszych piłkarzy i piłkarek w wieku 12-13 lat.

Do dnia dzisiejszego organizatorzy przyjęli zgłoszenie 482 drużyn z Małopolski.