Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Wisła Kraków ma nowego bramkarza

  • Kuba Niziński
  • date_range Piątek, 2021.06.11 19:38 ( Edytowany Piątek, 2021.06.11 19:43 )
Mikołaj Biegański został nowym piłkarzem Wisły – poinformował krakowski klub. 19-letni bramkarz do 13. zespołu minionego sezonu ekstraklasy przeszedł z drugoligowej Skry Częstochowa. Jego kontrakt z "Białą Gwiazdą" ma obowiązywać do 30 czerwca 2025 roku.

Biegański, mimo młodego wieku, ma już na koncie 67 występów w drugiej lidze. W obecnym sezonie wychowanek Rakowa Częstochowa zagrał już w 32 meczach, w których aż 14 razy zachował czyste konto.

Nowy bramkarz Wisły ma za sobą też występy w reprezentacji U16 i U17. W 2017 roku był na testach w Manchesterze United. Nie można wykluczyć, że w przyszłym sezonie zostanie podstawowym bramkarzem. Stać się tak może, po spodziewanym, zagranicznym transferze Mateusza Lisa.

W tym oknie transferowym krakowski klub pozyskał już czeskiego napastnika Jana Klimenta ze FC Slovacko Uherske Hradiste.

Już kilka miesięcy temu podpisano kontrakty, wchodzące w życie 1 lipca, ze stoperem Alanem Urygą (ostatnio Wisła Płock), skrzydłowym Mateuszem Młyńskim (Arka Gdynia), holenderskim pomocnikiem Aschraem El Mahdiouim (AC Trencin) i napastnikiem Hubertem Sobolem (Lech Poznań).

Wisła przygotowania do nowego sezonu rozpocznie 16 czerwca po kierunkiem nowego trenera Adriana Guli.
Autor:
Kuba Niziński

Opracowanie:
Kuba Niziński

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię