Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Powitanie czarodziejów ze Squadra Azzurra (WIDEO)

  • Sport
  • date_range Piątek, 2012.06.29 10:17 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 06:50 )
Mieszkańcy Wieliczki hucznie powitali wracających triumfatorów wczorajszego półfinału. W środku nocy urządzili piłkarzom prawdziwą festę. Niebiescy dojechali do hotelu ''Turówka'' przy dźwiękach znanych, włoskich przebojów, granych przez orkiestrę dętą ''Podstolice'', a przez szybę mogli obserwować radośnie skandujący tłum trzymający w rękach pochodnie.

fot. UM Wieliczka

Mieszkańcy Wieliczki hucznie powitali wracających triumfatorów wczorajszego półfinału. W środku nocy urządzili piłkarzom prawdziwą festę. Niebiescy dojechali do hotelu ''Turówka'' przy dźwiękach znanych, włoskich przebojów, granych przez orkiestrę dętą ''Podstolice'', a przez szybę mogli obserwować radośnie skandujący tłum trzymający w rękach pochodnie. Chwilę po dotarciu do Wieliczki cały sztab ruszył na pielgrzymkę do Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Krakowie, by modlitwą podziękować za wynik meczu i prosić o wstawiennictwo w niedzielnym finale.

Mało kto spodziewał się takiego wyniku półfinału. Kto śledził turniej od samego początku, widział problemy Włochów w fazie grupowej. Po dwóch zremisowanych spotkaniach reprezentacja już miała pakować walizki. Jednak w ostatnim meczu pokonała Irlandię, a Hiszpania Chorwację i Włosi rzutem na taśmę wyprzedzili Chorwatów, awansując na drugim miejscu do fazy pucharowej. Tam wcale nie było lepiej. W meczu ćwierćfinałowym z Anglikami nie było widać żadnych oznak boskiego blasku, mającego nagle tak skutecznie oślepić Niemców w półfinale. Spotkanie rozstrzygnęło się w rzutach karnych, gdy Young i Cole zmarnowali swoje strzały.
Tak samo miało być w półfinale. Włosi marudzili, że mieli 2 dni mniej na odpoczynek, a Niemcy w ćwierćfinale nie musieli męczyć się w dogrywce. Wyszło całkiem inaczej. To Niebiescy wyglądali przez cały mecz jak nowo narodzeni, a potencjalni faworyci byli zupełnie bezsilni. Dwa gole to minimum, jakie zdobyli Włosi, bo bramkowych okazji było zdecydowanie więcej. Podopieczni Joachima Loewa nie mogli znaleźć sposobu na dwóch znakomitych napastników rywali, a szczelna włoska obrona i własne błędy nie pozwoliły im przeprowadzić skutecznej akcji bramkowej. Udało się to dopiero w rzucie karnym, który w 92. minucie wykorzystał Mesut Özil. Bohaterem meczu został oczywiście Mario Balotelli, strzelec dwóch bramek, w 20. i 36. minucie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla Włochów, co dało im pierwszy od 44 lat awans do finału Mistrzostw Europy.
PR


Wyślij opinię na temat artykułu

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię