Piłkarze Bruk-Betu Termaliki Nieciecza rozpoczęli przygotowania do rundy jesiennej PKO Ekstraklasy. W poniedziałkowy ranek zawodnicy rano mieli odprawę, a później przeszli badania wydolnościowe. Bruk-Bet Termalica zainauguruje nowe rozgrywki domowym starciem ze Stalą Mielec. Mecz już 23 lipca o godzinie 18.00 na stadionie w Niecieczy.

20 zawodników wzięło udział w pierwszym treningu Sandecji Nowy Sącz, rozpoczynającym przygotowania do nowego sezonu Fortuna I ligi. Piłkarze odbyli testy szybkościowe i sprawnościowe. Rozpoczęły się od testów szybkościowych na 5, 10 oraz 30 metrów, następnie były testy mocy oraz ocena funkcjonalna każdego zawodnika. Piłkarze na czas przerwy mieli przygotowane rozpiski treningowe, które na bieżąco były monitorowane przez trenerów. Sandecja w sobotę w Arłamowie rozegra pierwszy sparing z Piastem Gliwice.

Marcin Chmura i Paweł Kaim odchodzą ze sztabu szkoleniowego Garbarni Kraków. Ich wygasające z końcem czerwca kontrakty nie zostaną przedłużone.Chmura był trenerem bramkarzy, a Kaim asystentem trenera. grup młodzieżowych – Marcin Chmura, który z powodów osobistych nie będzie Marcin Chmura pełnił także funkcję szkoleniowca w drużynach Garbarni. Zrezygnował z niej z powodów osobistych. Przypomnijmy, że od 24 czerwca pierwszym trenerem „brązowych” jest Maciej Musiał.

We wtorek rozegrany zostanie rewanżowy baraż o prawo gry w sezonie 2021/2022 w IV grupie III ligi. Unia Tarnów podejmuje Wiślan Jaśkowice. W pierwszym meczu, rozegranym w Skawinie, Wiślanie wygrali 2:1, ale w tych zawodach tarnowianie wystąpili bez: Łukasza Popieli i Viktora Putina. Teraz klub informuje, że w rewanżu drużyna wystąpi w optymalnym składzie. Wiślanie organizują dla swych kibiców wyjazd do Tarnowa, aby mieć wsparcie w walce o utrzymanie przewagi z pierwszego meczu.
TK/RK